۶۶ راه کاربردی برای افزایش بازدید سایت شما

با پیشرفت وب فارسی به جایی رسیدیم که کم‌کم معیارهای مختلفی همچون رنکینگ‌های سرویس‌های مختلف مثل الکسا،‌ پیج‌رنک گوگل و .. جای خود را به فروش بهتر و بازدیدکننده واقعی می‌دهد. نوشته‌ای که پیش روی شماست، حاصل مجموعه‌ای از نوشته‌های من و دیگر دوستان در یک ادمین بوده است که حال در قالب یک پست جمع‌آوری شده است تا راحت‌تر در دسترس قرار گیرد. البته این نوشته ۲ سال پیش در یک ادمین منتشر شده بود اما امروز آن را ویرایش و بیشتر بخش‌هایش را بازنویسی کردم.

increasing-website-visitors-inbound-marketing

در ادامه این نوشته نسبتا طولانی می‌توانید روش‌های مختلفی برای افزایش بازدید سایت خود را ببینید و از بین آنها بهترین‌شان را با توجه به وضعیت فعلی سایت خود و انتظارات و امکاناتی که دارید انتخاب کرده و عملی سازید.

وبلاگ

وبلاگ ها

۱- راه اندازی یک وبلاگ: اگر یک وبسایت شرکتی دارید یا فروشگاه یا وبسایتی که نوشتن مثلا اخباری از خودتان در آن غیرمعقول باشد، باید یک وبلاگ در کنار پورتال خود داشته باشید. داشتن یک وبلاگ به شما کمک می‌کند تا بازدیدکننده را بیشتر در وبسایت خود نگاه دارید، Bounce Rate خود را کاهش دهید. اگر مطالب خوبی بنویسید بازدیدکننده‌ها به شما اعتماد می‌کنند و ارزش وبسایت شما در ذهن آنها بالا می‌رود و در آخر منجر به استفاده از خدمات شما در سایت اصلی می‌شود.

۲- نظر دادن در وبلاگ‌ها: شما می‌توانید با نظر دادن در وبلاگ‌ها، در پایان یک لینک به وبسایت خود بدهید و از این طریق بازدید کسب کنید. در همین رابطه پیشنهاد می‌شود مقاله « روش صحیح بهره بردن از کامنت‌ها برای بهبود برند و ترافیک » را بخوانید.

۳- نوشتن پست مهمان: با نوشتن پست مهمان در یک وبسایت یا یک وبلاگ، یک لینک از آن مقاله دریافت می‌کنید، اکثر خواننده‌ها بعد از خواندن یک مقاله دوست دارند که بدانند آن مقاله را چه کسی نوشته است. مقاله « چگونه بهترین سایت را برای نوشتن پست مهمان بیابیم؟ » در این مورد توضیحات بیشتری ارائه می‌کند.

۴- اسپانسر شدن برای مسابقات وبلاگی: اگر بتوانید یک یا چند مسابقه وبلاگی را پشتیبانی کنید می‌توانید یک لینک از صفحه مسابقه بگیرید، وبلاگ‌نویس‌ها دوست دارند بدانند جایزه مسابقه از کجا تامین می‌شود!

۵- نوشتن مطالب هماهنگ با دیگر بلاگرها: می‌توانید در مورد یک موضوع که جمعی دیگر از بلاگرها به آن می‌پردازند یک مطلب بنوسید. اگر مطلب شما خوب باشد احتمال دارد توسط بلاگرهای دیگر به اشتراک گذاشته شود.

۶- اجتماعی بودن: اگر بتوانید با مدیران سایت‌های بزرگ دوست شوید و با آنها روابط دوستانه خوبی برقرار کنید، مطمئنا آنها به شما لینک می‌دهند. لینک‌ها هم در وبسایت‌های بزرگ مانند یک تبلیغ بزرگ عمل می‌کنند!

مشترکین

۷- راه اندازی خوراک RSS: اگر شما یک فید ار اس اس داشته باشید، می‌توانید به کاربران‌تان این امکان را بدهید تا شما را دنبال کنند و از طریق فید همیشه مطالب جدید شما را مطالعه کنند.

۸- استفاده از فید برنر: اگر می‌خواهید که از امکانات بیشتری در فید خود استفاده کنید، پیشنهاد من فید برنر است.

۹- راه اندازی اشتراک ایمیلی: هنوز خیلی از کاربران اینترنت از فید استفاده نمی‌کنند، برای همین شما باید یک خبرنامه ایمیلی داشته باشید تا بتوانید آپدیت کردن سایت‌تان را به گوش کاربران‌تان برسانید. اگر اکانت فیدبرنر داشته باشید کار خیلی ساده است فقط کافی است که لینک عضویت را در وبسایت خود به اشتراک بگذارید.

۱۰- خبرنامه ایمیلی: می‌توانید با ساختن خبرنامه ایمیلی خود، عضویت ایمیلی را یک قدم جلوتر ببرید. در این صورت کنترل بیشتری هم روی محتوایی که از طریق ایمیل به مشترکان خود ارسال می‌کنید دارید.

محتوا پادشاه است

writing content ۱۰۰ راه بالا بردن ترافیک وبسایت و وبلاگ – بخش دوم

۱۱- نوشتن مطالب جذاب:  هیچ چیز بجز مطالب جدید و ناب شما را در یاد بازدیدکننده نگه نمی‌دارد. نوشه «محتوا پادشاه است» را حتما بخوانید!

۱۲- راه انداختن نظرسنجی: می‌توانید درباره مطالب و سایت خود نظرسنجی راه بیاندازید تا بازدیدکننده بیشتری کسب کنید.

۱۳- تهیه یک لیست ۱۰ تایی از برترین‌ها: شما می‌توانید لیستی از افراد معروف را آماده کنید. این لیست می‌تواند معرفی ۱۰ وبلاگ‌نویس مطرح، ۱۰ وسیله دیجیتالی خوب و مواردی از این قبیل باشد.

۱۴- تهیه یک لیست ۱۰۰ تایی از برترین‌ها: اگر یک لیست ۱۰ موردی برای بازدیدکننده‌های شما جذاب است، فکر کنید که یک لیست ۱۰۰ تایی چه بازخوردی خواهد داشت. همین لیست که در حال خواندنش هستید می‌تواند نمونه خوبی باشد.

۱۵- نوشتن یک خودآموز: خودآموزها مقالاتی هستند که می‌توانند برای هر مشکلی که مخاطبان شما با آن رو‌به‌رو می شوند مفید باشد و دارای راه‌حل های کلیدی و مهم باشند. معمولا همه دوست دارند که چیزهای جدید بیاموزند، حالا اگر این آموزش‌ها یکی از مشکلات‌شان را هم حل کند که دیگر از این بهتر نمی‌شود. مطمئن باشید که اگر مطلب آموزشی شما کامل باشد، بازدید فراوانی کسب می‌کنید.

۱۶- مصاحبه کردن: بهترین حالت مصاحبه این است که شخص مصاحبه شونده خودش دارای یک وبلاگ یا وبسایت باشد تا بتواند در وبسایت خود به مصاحبه شما لینک بدهد و مخاطبان خود را به سوی وبلاگ شما هدایت کند. یک راه ساده برای جذب بازدیدکننده. از طرفی، این که کاربرانتان با اشخاص جدید آشنا شوند و یا در مورد اشخاص مورد علاقه خود بیشتر بدانند روش بسیار خوبی برای جذب دائمی آنهاست.

۱۷- نوشتن مطالب مناسبتی: وقتی یک مطلب مناسبتی بنویسید، ترافیک وبلاگ شما می‌تواند تا حد قابل توجهی افزایش یابد. مثلا یک مقاله در مورد جام جهانی یا بازی‌های المپیک.

۱۸- برگزاری یک امتحان آنلاین: مردم امتحان‌های آنلاین و بدون هزینه را دوست خواهند داشت. اگر شما یک امتحان خوب برگزار کنید بازدید زیادی کسب خواهید کرد، آنها نتیجه را به اشتراک می‌گذارند و درباره آن با دوستان‌شان صحبت خواهند کرد.

۱۹- راه اندازی رنکینگی از افراد: منظور این است که یک مطلب با موضوع رتبه‌بندی افراد منتشر کنید؛ مثلا ۵۰ کارآفرین برتر جوان. این نوع مطالب چون به گذشته افراد می‌پردازد می تواند برای بازدیدکننده‌ها جالب باشد.

۲۰- راه اندازی رنکینگی از سایت‌ها: مثلا، ۲۵ سایت برتر دانلود در ایران. زمانی که شما چنین مقاله‌ای را منتشر می‌کنید، صاحبان آن سایت‌ها برای این که به کار خود ارزش بدهند، به مقاله شما لینک می‌دهند و درباره آن یک مطلب می‌نویسند.

۲۱- انتشار مطالب سرگرم‌کننده: بازدیدکننده‌ها از خواندن مطالب خنده‌دار و مفرح لذت می‌برند. اگر شرایط را مناسب دیدید، یک مطلب خنده‌دار بنویسید و یک عکس خنده‌دار هم به آن اضافه کنید تا مطلب لذت‌بخش‌تر شود.

۲۲- ساختن یک اینفوگرافیک: اینفوگرافیک‌ها هم در جذب بازدیدکننده بسیار موثر هستند و خوشبختانه این روزها هم ابزارهای قدرتمندی برای طراحی اینفوگرافیک ساخته شده‌اند.

مجانی ها

۲۳- کتاب الکترونیکی:با ساختن یک کتاب الکترونیکی می‌توانید بازدید زیادی به سمت سایت خود روانه کنید. کتاب شما با سرعت نور در اینترنت پخش می‌شود و خیلی از سایت‌ها آن را برای دانلود قرار می‌دهند.

۲۴- ساختن یک تم رایگان وردپرس: یک تم کاملا جدید برای وردپرس بسازید. مطمئن باشید اگر تم شما زیبا و جذاب باشد، کاربران زیادی آن را نصب و از آن استفاده خواهند کرد.

۲۵- انتشار یک چیت شیت: شما می‌توانید نکات ریزی را در قالب کدهای تقلب به اشتراک بگذارید. به طور مثال کدهای تقلب وردپرس تا مدت‌ها در دست کاربران می‌چرخید و سایت منتشرکننده کلی لینک و بازدید دریافت کرد.

۲۶- ساختن محلی برای طراحان وب: شما می‌توانید بسته‌های گرافیکی، آیکن پک و بسیاری از موارد دیگر را برای استفاده در سایت‌تان برای عموم قرار دهید. هر طراحی حداقل به چندین بسته نیاز دارد!

مسابقات

۲۷- ریتوییت کلاب: شما می‌توانید یک retweet club راه بیاندازید، می‌توانید جایزه‌ای برای نفر اول در تعداد توییت‌ها در نظر بگیرید.

۲۸- مسابقه کامنتی: یک مسابقه کامنتی راه بیاندازید، مثلا بگویید کسانی که در یکی از پست‌های وبلاگ شما نظر دادند، در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوند. در این صورت شما می‌توانید بازدید زیادی را برای وبلاگ خود ثبت کنید.

۲۹- مسابقه نقد: شما می‌توانید مسابقه‌ای راه بیاندازید که دیگران در مورد وبلاگ شما بنویسند و در طی یک قرعه‌کشی می‌توانید به کسی که بیشترین نظر یا بازدید را داشته جایزه بدهید.

۳۰- مسابقه عنوان‌نویسی برای عکس: یک عکس مرتبط با موضوع وبلاگ خود طراحی کنید و بعد از بازدیدکننده‌های خود بخواهید که برای آن عکس یک عنوان مناسب بنویسند و بعد به شخص برنده جایزه بدهید یا او را در وبلاگ خود معرفی کنید. این نوع مسابقات هم با استقبال خوبی مواجه می‌شوند.

۳۱- مسابقه فیسبوکی: می‌توانید از مخاطبان خود بخواهید که پیج شما را در فیسبوک به اشتراک بگذارند. یک بازه زمانی مشخص کنید و بین افرادی که در این بازه زمانی پیج شما را به اشتراک می‌گذارند قرعه‌کشی کنید و برای فرد برنده جایزه‌ای در نظر بگیرید یا او را در پیج فیسبوک خود معرفی کنید.

چندرسانه‌ای

۳۲- ساخت یک فیلم آموزشی

۳۳- ساخت اسکرین کست: می‌توانید مثلا روش نصب وردپرس را به صورت اسکرین‌کست ضبط کنید.

۳۴- انتشار ویدیو : فیلم تولید شده توسط خودتان را در اینترنت و وبسایت‌های مختلف پخش کنید.

۳۵- ساخت یک پادکست: شما می‌توانید مصاحبه خود را با یک شخص مشهور در قالب یک پادکست در اینترنت منتشر سازید.

۳۶- انتشار مصاحبه‌های صوتی: قبلا در همین لیست ذکر شد که مصاحبه‌ها یکی از انواع محتوا هستند که می‌توانند باعث جذب مخاطب بیشتر شوند. اما شما می‌توانید این مصاحبه‌ها را به صورت صوتی هم منتشر کنید تا بیشتر مورد پسند کاربران قرار بگیرند. برای این کار از نرم‌افزارهایی مثل اسکایپ استفاده کنید.

شبکه‌های اجتماعی

۳۷- استفاده از سیستم‌های اشتراک‌گذاری لینک

۳۸- ثبت در دایرکتوری مقالات : شما می‌توانید با ثبت مقالات خود در دایرکتوری مقالات یا ویکی‌ها و درج یک لینک به وبسایت خود بازدید زیادی را از آن خود کنید.

۳۹- تعامل با دیگر وبلاگ نویس‌ها: سعی کنید که با دیگر وبلاگ نویس‌ها تعامل داشته باشید، با آنها دوست شوید.

۴۰- اضافه کردن دکمه‌های شبکه‌ها: به وبلاگ خود دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی را اضافه کنید تا به بازدید کننده‌های خود این امکان را بدهید که مطالب شما را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

۴۱- پاسخ به نظرات کاربران در شبکه‌های اجتماعی: نظرات دیگر کاربران شبکه‌های اجتماعی در مورد مطالب خود را جدی بگیرید و به آنها پاسخ بدهید. با این کار نشان می‌دهید که به نظر مخاطبان خود اهمیت می‌دهید و همین سبب می‌شود که بازدیدکننده‌های وبلاگ شما افزایش یابد.

۴۲- عضویت در شبکه‌های اجتماعی: سعی کنید تا در همه شبکه‌های اجتماعی رده باالا عضو شوید و پروفایل مخصوص خود را درست کنید.

۴۳- ساختن یک صفحه در فیس‌بوک: برای وبلاگ یا وبسایت خود یک صفحه بسازید و آدرس آن را در وبلاگ‌تان قرار دهید تا طرفداران سایت‌تان در آن عضو شوند.

۴۴- دکمه لایک: دکمه لایک نیز یکی از ابزارهای مهم برای وبلاگ شماست، آن را اضافه کنید!

۴۵- استفاده از توییتر: یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی مهم، توییتر است، آن را از دست ندهید. همچنین دکمه توییت را نیز به صفحه خود بیافزایید.

بهینه‌سازی داخلی

۴۶- صفحه ۴۰۴: از صفحه ۴۰۴ بهترین استفاده را داشته باشید، در صفحه ۴۰۴ خود چند لینک بربازدید و مهم را قرار دهید.

۴۷- لینک‌های داخلی: لینک‌های داخلی خود را بهینه کنید، به صفحات مهم خود در صفحات دیگر لینک بدهید. این کار باعث بالا رفتن لینک جویس و تعداد بازدید صفحه شما می‌شود. قبلا در یک ادمین نوشتیم که چرا باید با لینک‌های داخلی دوست باشید.

۴۸- مطالب داغ: مطالب داغ را پررنگ‌تر کنید، برای آنها بنر بسازید و در سایت خود به نمایش بگذارید.

۴۹- تست وبسایت در مرورگرهای دیگر: وبسایت خود را در مرورگرهای مختلف تست کنید که مبادا کاربری را به خاطر استاندارد نبودن وبسایت‌تان از دست بدهید.

۵۰- افزایش سرعت وبسایت: بخش زیادی از کاربران به خاطر کند بودن وبلاگ شما را می‌بندند، از نوشته‌ ۲۰ نکته برای بهبود و افزایش سرعت بارگذاری سایت شما استفاده کنید.

۵۱- Cache: از فناوری کش در وبسایت خود استفاده کنید تا سرعت لود بالاتری داشته باشید، شما می‌توانید از افزونه‌های w3 total cache و wp super cache  در وردپرس استفاده کنید.

بهینه سازی موتورهای جست‌وجو

اگر نمی‌دانید سئو چیست، توصیه می‌کنم نوشته ما با تیتر «واقعا سئو به چه معناست؟» را بخوانید. قول می‌دهم اطلاعات خوبی بدست آورید.

۵۲- مطالب ناب: گوگل و دیگر موتورهای جست‌وجو به دنبال مطالب ناب برای انتقال به صفحه اول هستند! پس مطالب ناب و جذاب و تک بنویسید.

۵۳- ساختن بک‌لینک برای خودتان: دومین فاکتور مهم بک‌لینک‌ها هستند، بک‌لینک‌ها حاوی عصاره لینک‌های یک سایت هستند. اگر نمی‌دانید بک لینک چیست، سری به دسته بندی لینک‌بیلدینگ یک ادمین بزنید.

۵۴- کلمه کلیدی مناسب: باید بدانید که قرار است صفحات را برای چه کلماتی بهینه کنید،‌ نوشته چگونه بهترین کلمه کلیدی را برای سایتتان انتخاب کنید ؟ را بخوانید

۵۵- تایتل تگ و دسکریپشن: برای وبسایت خود تیتر و توضیحات تعریف کنید، اولین چیزی که بازدیدکننده‌ها در موتورهای جست‌وجو می‌بینند تیتر و متای توضیحات است. در مورد متا دسکریپشن توضیحات خوبی در نوشته چگونه بهترین کلمه کلیدی را برای سایتتان انتخاب کنید؟ دادیم.

۵۶- نقشه سایت: ساختن یک نقشه سایت زمان زیادی از شما نخواهد گرفت، اما سهم بزرگی در سئو دارد.

۵۷- استفاده از عکس‌ها: در نوشته‌های خود از عکس‌ها استفاده کنید، روزانه چندین میلیون عکس در گوگل جست‌وجو می‌شود. در مورد بهینه‌سازی و استفاده صحیح از تصاویر در نوشته چگونه تصاویر را برای شبکه های اجتماعی و جستجو ها بهینه کنیم؟ توضیح داده‌ایم.

موبایل

۵۸- طراحی ریسپانسیو:‌ با گسترش استفاده کاربران از موبایل‌ها و تبلت‌ها، بهتر است سایت را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید. در این نوشته توضیح دادیم که طراحی ریسپانسیو بهتر است یا سایت مجزایی برای موبایل

۵۹- اپلیکشن: برای وبسایت خود یک اپلیکشن iOS یا اندروید بسازید.

 

تالار گفتمانonline-forums

۶۰- پیوستن به تالارها: به تالارهای گفتمان بپیوندید و در امضاء خود یک لینک به وبسایت‌تان بدهید. خواندن نوشته چگونه از تالار های گفتمان برای جذب بازدید کننده استفاده کنیم؟ هم خالی از لطف نیست

۶۱- لینک دادن به مطالب‌تان: وقتی پاسخی به شخصی در مورد یک سوال می‌دهید اگر مقاله‌ هم موضوعی در وبسایت‌تان دارید به آن لینک بدهید.

۶۲- راه اندازی تالار: برای وبسایت خودتان یک تالار گفتمان راه بیاندازید. تالارهای گفمان بازدید فراوانی برای وبسایت شما می‌آورد.

تبلیغات

۶۳- تبلیغات کلیکی: سیستم‌های تبلیغات کلیکی خوبی در وب هستند که می‌توانید از آنها برای افزایش ترافیک سایتتان استفاده کنید.

۶۴- فیسبوک: تبلیغات در فیسبوک نیز نوعی دیگر از تبلیغات هدفمند است.

۶۵- تبلیغات مستقیم: بستگی به وبسایت انتخاب شده دارد، شما می‌توانید یک محل تبلیغاتی در یک وبسایت خریداری کنید و به صورت ماهانه هزینه آن را بپردازید. در این حالت شما بابت کلیک و نمایش هزینه‌ای نمی‌پردازید.

۶۶- خرید رپورتاژ: رپورتاژها در وب با استقبال خوبی مواجه شده‌اند. شما می‌توانید به یک وبلاگ مشهور هزینه‌ای پرداخت کنید تا در مورد شرکت یا وبسایت یا محصول شما بنویسد.

 

امیدوارم که از نوشته‌ فوق و نوشته‌هایی که در آن لینک شدند حداکثر استفاده را ببرید؛ در صورتی که فکر می‌کنید لیست فوق مفید است،‌ خوشحال می‌شوم که آن را با دوستانتان با استفاده از لینک‌های زیر به اشتراک بگذارید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

۶ سالی هست که در زمینه‌های مختلفی همچون وبلاگ‌نویسی٬ سئو و آزادکاری در یک ادمین می‌نویسم و در حال حاضر مدیرعامل شرکت فرنیان هستم.

۵۴ دیدگاه

 1. بنیامین گفت:

  مطلب جالب و کار آمدی بود باشد که وب مستر ها ایمان آورند!!! دست از کارهای زیر زمینی وردارن…

 2. محمد رضا گفت:

  مثل همیشه عالی و پر کاربرد

 3. zafarian گفت:

  درود

  مطلب بسیار عالی و قشنگی بود اما یک مسئله ای که هست اینه که سایت من که آپلود سنتره ، و محتوایی که من باید منتشر کنم رو نداره باید چیکار کنم ؟؟ شما ۹۹.۹ درصد مطالبتون در مورد سایت هایی هستش که مطلب منتشر میکنن و در مورد سئو سایت هایی همچون آپلود سنتر پستی ندارید….ممنون میشم اینم مد نظر داشته باشید.

 4. یاس98 گفت:

  با سلام
  مثل همیشه عالی بود
  برای مسابقه واقعا تاثیر گذار هستش من بین وبلاگ نویس ها همیشه مسابقاتی میزارم که تاثیر بسیار زیبادی در آمار سایتم داره حدودا دو برابر میشه از ۱۳ هزار به ۲۰ هزار بازدید میرسه زمانی که سایت مسابقه یا قرعه کشی میزارم و پیشنهاد میکنم حتما از این روش استفاده کنید

 5. سلام . واقعا عالی و کارامد و خیلی روان بودش اقا مسعود . به کار من اومدش و با اجازه ات مقدمه از این مطلب به همراه لینک مستقیم له این صفحه از مطلبت رو در گزوهی که تو لاین ایجاد کرده ام قرار دادم . اسم گروهمون هم هستش :
  Webdesigners
  خوشحال میشم سری بزنید و پست های مفیدتون در اونجا هم به اشتراک بگذارید .

  ممنون .

 6. fateme گفت:

  سلام _خـــــــــدا قـوت به شما آقای فاطمی گل و همه دوستان عزیز نویسنده ی سایت خـــــــــوب یـک ادمین @پاینــده باشیـد@

 7. ﺑﺎﺑﻚ گفت:

  ﺧﻴﻠﻲ ﻋﺎﻟﻲ ﺑﻮد ﻫﻤﻪ ﭼﻴﺰ ﻳﻜﺠﺎ…

 8. مخلوق گفت:

  به طرز حیرت آوری کامل بود و جامع. این صفحه سایت را بوکمارک کردم تا – به احتمال زیاد – در اینده بارها و بارها به ان مراجعه کنم و خط بگیرم.
  موفق باشید.
  باز هم از این کارهای خوب خوب انجام دهید :)

 9. Amirh گفت:

  سلام ببخشید یه زحمت براتون دارم اگه میشه به وب من یه سری بزنید و تو هرچی مشکل دارم بهم بگین با تشکر از شما

 10. جعفر گفت:

  سلام
  مطلب خوبی بود
  در مورد اشتراک گذاری مطالب تو شبکه های اجتماعی باید بگم کاربران ایرانی معمولا حوصله اينکارارو ندارن

 11. سکه گفت:

  سلام.بسیار عالی بود.چند روز از انتشار مطلب شما هر روز میام مطلب شما را مجددا مرور میکنم

 12. masoud گفت:

  مطالب آموزنده ای بود..

 13. masoud گفت:

  مطالب آموزنده ای بود
  http://www.emu8086.ir

 14. world گفت:

  ممنون از مطلب مفید و کاملتون!
  الا شما برای مثال به محتوا اشاره کردید و تو لینکی که دادید نوشته بود متن بهتره بالای ۳۰۰ کلمه باشه!
  میخواستم بدونم آیا اگر مثلا متن مطلب ما ۲۰۰ کلمه باشه ولی تو قسمت کامنتا بالای ۴۰۰-۵۰۰ کلمه نظر داده بشه! اونوقت این جزو همون مطلب حساب میشه یا اینکه گوگل باز هم مطلب رو همون ۲۰۰ کلمه در نظر می گیره؟!
  در کل میخوام بدونم کامنت ها چقدر تاثیر دارن تو یک مطلب و آیا تاثیرشون به اندازه خود متن اصلی مطلب هست تو جستجوی گوگل؟! و حتی اگر متن مطلب ۱۰۰ کلمه باشه ولی کامنتا بالای ۴۰۰-۵۰۰ کلمه باشه اونوقت آیا گوگل تعداد کلمات متن اون مطلب رو با قسمت کامننا جمع میکنه و بعد در نظر میگیره که مطلب بالای ۳۰۰ کلمه بوده یا نه؟!
  با تشکر

  • به طور کلی خیلی نباید روی این مورد سخت بگیرید. گاهی اوقات برای یه سری از موضوعات نمی‌شه بیشتر از یه حدی نوشت و گوگل هم این رو می‌دونه. کامنت‌ها اگر مرتبط باشن می‌تونه به کیفیت کلی نوشته کمک کنه.

 15. فرزانه گفت:

  کاش در مورد مسابقه ریتوییت بیشتر توضیح میدادید .
  آیا نمونه ای از اون رو اجرا کردید ؟

  و در اخر تشکر می کنم بخاطر مطالب فوق العاده خوبتون

 16. مطالب خوبی بود ، فقط اگر یک سایت که این روش های رو انجام میده رو برا نمونه بگین عالی میشه؟

 17. حسین گفت:

  سلام
  مطلب بسیار مفیدی بود
  استفاده کردیم

 18. hesam گفت:

  واقعا نکات خوبی بود به نظرم اگر کسی توانایی تبلیغات نداره میتونه با مسابقات کوچیک نتیجه بگیره دیدم نمونشو
  ممنون

 19. ممنون از شما
  حتما از این نکات استفاده خواهیم کرد

 20. Amirh گفت:

  سلام آقای مسعود فاطمی امیدوارم شاد و خرم باشید من یه سوال دارم موضوع وبلاگ من موزیک هست اگه من لینک موزیک ها را از سایت های دیگر کپی کنم رتبه گوگل و بازدیدم کم میشه یا نه؟

  • @Amirh
   با اجازه مدیر سایت
   رتبه گوگل و بازدید کننده موثر دو مقوله تقریبا” جداست.
   یکی از نکاتی که برای سئوی داخل صفحه مهمه دادن لینک به سایت های معتبر و مرتبط هست. ( البته این فقط یکی از نکاته)
   اما باید در نظر بگیرید در صورتی که لینک به سایت دیگری می دهید باعث می شه که بازدیدکننده از سایت شما به سایت مقصد بره. این ممکنه باعث بشه که اون شخص سایت مقصد رو مفیدتر از سایت شما ببینه و بکلی سایت شما رو فراموش کنه.

   اما بطور کلی در مورد لینک به سایت دیگر، سعی کنید مطالبتون جذاب باشه، منحصر بفرد باشه و اگر حالت کلکسیون از مطالب مختلف و موجود در سایت های دیگر هستید، توضیحات جذاب و منحصر بفرد بنویسید. در اصل همون نکته ای که آقای فاطمی فرمودند، شما می تونید مثلا مجموعه ای گلچین از موسیفی رو در یک صفحه بیارید همراه با متن و کلمات کلیدی مناسب، بعد هر مطلب رو فرضا برای دانلود یا شنیدن لینک بدید به سایت دیگه.

   در این صورت بازدید کننده حداقل برای دسترسی داشتن به کالکشن شما سایت شما رو در خاطر نگه می داره.

   ** در مورد تعداد لینک هایی که از سایت شما خارج می شن دفت کنید. سعی کنید بیشترشون رو Nofollow کنید و فقط ۲-۳ از معتبرترین هاشونو بصورت Dofollow در سایت قرار بدید.

   امیدوارم مفید بوده باشه

   • امیرحسین عزیز با بخش زیادی از گفته‌های شما موافقم به جز بخشی که گفتید با لینک خروجی کاربر می‌ره و اون سایت رو بهتر می‌بینه و برنمی‌گرده. کاربرهایی که به صورت گذری در حال وب‌گردی هستن با کاربرهای دائمی فرق می‌کنن و البته کاربرای گذری هم خیلی زود به بازدیدکننده دائمی تبدیل می‌شن.

 21. Amirh گفت:

  ممنون از پاسخ عالیتان

 22. محمد گفت:

  واقعا عالی بود مسعود جان هر کسی با دقت بخونه خیلی مفیده.

  راستی یه سوال قصد عوض کردن قالب سایتت رو نداری؟
  اگر داشتی قالبت رو رایگان برای دانلود میذاری؟

 23. یوسف گفت:

  واقعا مطلب کاربردی و مفیدی بود.
  خیلی ممنون

 24. سلام , آقای فاطمی یه سوال داشتم کلمات کلیدی وبلاگ من سه کلمه ایه و تو اون کلمات اولم حالا من میخوام کلمات کلیدی وبلاگم رو به دو کلمه ای تغییر بدم یا کلمات کلیدی سه کلمه ای رو با یه سه کلمه ای دیگه تغییر بدم مثلا دانلود آهنگ ترکی رو با دانلود آهنگ جدید, باید چیکار کنم؟؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید.

 25. Amir گفت:

  واقعا perfect…
  خیلی مطلب خوب و کاملی بود…
  ;)

 26. میثم گفت:

  مثل همیشه عالی و کاربردی…
  تشکر…

 27. امیر گفت:

  پیشنهاد برای دوستان

  چند وقتیه برای اینکه چند تا سایت مختلف رو باید برای تعداد زیادی کیورد چک کنم از نرم افزار SERPmojo روی آندروید استفاده کردم،
  ادمین محترم با عرض شرمندگی نمی دونستم کچا اطلاع رسانی کنم ولی خواستم بگم نرم افزار خیلی خوب و تقریبا قابل اطمینانی با حدود +/- ۴ می تونی رتبه هر کیورد رو برحسب سرچ انجین لوکال تعیین کنه.

 28. سلام ببخشید یه سؤال داشتم من از hostdl یه هاست دانلود خریدم که FTP هست و از filezilla و cuteftp استفاده می کنم هاستم روی دامین dl.araldl.com ست شده می تونم آپلود کنم ولی فقط می تونم با خود یکی از این نرم افزار ها دانلود کنم الآن خیلی از سایت ها مثل یاس دانلود هم از همین شرکت هاست دانلود خریدن ولی موقعی که از سایتشون دانلود می کنی اول آدرس لینک دانلودشون HTTPهست می شه منو یه راهنمایی کنید که چجوری لینک دانلود فایلی رو که اپلود کردم رو بتونم پیدا کنم از توی نرم افزار فایل زیللا هم میتونم پیداش کنم ولی متاسفانه می قعی که توی دانلود منیجر می زنمش کار نمی کنه اگه بنده رو راهنمایی کنید یه دنیا ممنون می شم:)

 29. سلام .می خواستم از مطلب بسیار مفیدتون تشکر کنم و در مورد مشکل آقای آرال دانلود فکر کنم طبق گفته های شما باید عمل کنه و البته با ید اول لینک های دانلود عبارت http:// رو حتما قرار بده من هم همین مشکل رو داشتم که متوجه شدم دلیلش ننوشتن این عبارت اول لینک هاست.
  بازم تشکر

 30. سهیل گفت:

  با سلام خدمت شما
  شما در مورد ۲۳ به ایجاد کتاب الکترونیکی در سایت اشاره کردید. آیا افزونه‌ای برای ایجاد کتابخانه الکترونیکی در سایت وجود دارد؟
  ممنونم
  موفق باشید

 31. sahar گفت:

  با سلام
  متاسفانه مطالبی را که در وبلاگم منتشر میکنم، توسط سایت دیگری در اولین صفحه گوگل قرار می گیرد. برای مثال عنوان” سوالات پرتکرار علوم پایه” را اگر در گوگل سرچ کنید، به جای وبلاگ بنده، یک آدرس دیگری مشابه آن می آید.
  به نظر شما این نوعی سواستفاده نیست؟ چطور پیگیری کنم؟
  متشکرم

 32. مریم گفت:

  سلام یه سوال داشتم
  اگه سایتی لینک مارودر سایت خودش قرار بده اما رنگ متن لینک رو هم رنگ بک گراند قرار بده که دیده نشه بازم اون بک لینک تاثیر گذار هست؟
  یعنی مثلا لینک در فوتر سایت باشه اما هم رنگ پس زمینه که دیده نشه
  ممنون میشک اگه جواب من رو بدین

 33. مهدی گفت:

  مرسی از مطلب کاربردیتون

 34. سلام .
  مقاله بسیار بسیار کاربردی بود . البته انقدر زیاد بود که نتونستم کامل مطاله اش کنم .
  به نظر بنده کاش بخش بندی مجزا می کردین .
  مثلا وبلاگ ها جدا و …
  این هارو توی اول مقاله بصورت فهرست درمیاوردین .
  یه جورایی اول مقاله یه مقدمه ای میومد که مثلا ما ۵ تا گروه اصلی داریم . هر گروه مثلا ۱۲ تا زیر مجموعه داره .
  خوانا تر میشود به نظر بنده البته .
  بازم از انتشار همچین مقاله با ارزشی ازتون ممنونم .
  سعی می کنم توی وب سایت هام این نکات رو رعایت کنم .

شما چه دیدگاهی دارید؟

قوانین

۱- لطفا از دیدگاه‌ها برای تبلیغ مستقیم سایت خود استفاده نکنید.

۲- دیدگاه‌‌هایی که در بخش نامشان، کلمه کلیدی به کار رفته باشد تایید نخواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر قوانین کاربری را بخوانید


آخرین نوشته‌های یک ادمین را در ایمیلتان دریافت کنید

عضو لیست ایمیلی ما شوید تا آخرین نوشته‌های یک ادمین برایتان ایمیل شود