چرا باید کسب و کارتان را از خانه مدیریت کنید؟

ما در کاموا به تازگی مجموعه مقالاتی را شروع کرده ایم که در آنها مدیریت کسب و کار از خانه را توضیح می‌دهیم. اما در این پست به اصلی‌ترین سوال جواب می‌دهم٬ این که چرا باید کسب و کارتان را از خانه مدیریت کنید؟ اگر هنوز تصمیم خود را برای مدیریت کسب و کارتان از خانه نگرفته‌اید٬ حتما این پست را بخوانید شاید پاسخ سوال‌های شما در آن باشد.

۱- مدیریت زمان

یکی از ویژگی‌های مدیران کسب و های اینترنتی مساله‌ مدیریت زمان است. آنها باور دارند که باید بتوانند زمانشان را آنطور که دوست دارند مدیریت کنند و هیچ اجباری برای ساعت شروع و پایان کار نداشته باشند.

کار کردن از خانه این امکان را برایتان فراهم می‌آورد تا زمان را آنطور که دوست دارید مدیریت کنید. زمان شروع و پایان کار به انتخاب شماست٬ ترتیب زمانی انجام کارها براساس نیاز شماست و در کنار همه‌ی اینها میتوانید در روز زمان‌هایی را هم برای بودن با خانواده و دوستان مشخص کنید. انعطاف زمانی یکی از بهترین ویژگی‌های کار از خانه است.

۲- تبدیل علاقه به پول

از اصلی‌ترین دلایلی که افراد کار خود را از خانه شروع می‌کنند٬ علاقه است. این که شما به یک موضوع علاقه دارید و در خود توانایی انجام آنها را هم می‌بینید اما هنوز مطمئن نیستید که آیا این کار به موفقیت می‌رسد یا خیر؟ مدیریت کسب و کار به خصوص فروشگاه اینترنتی از خانه این شانس را به شما می‌دهد که بتوانید علاقه خود را بسنجید و تصمیم بگیرید که آیا کسب‌وکار مد نظرتان می‌تواند پول‌ساز هم باشد؟ در واقع می‌توانید با شروع از منزل خود،‌ ایده کسب‌وکار آنلاینتان را اعتبارسنجی و Validate کنید.

۳- کاهش هزینه‌ها

راه‌اندازی کسب و کار هزینه‌های نسبتا زیادی دارد. این هزینه‌ها شامل دفتر و وسایل آن می‌شود تا هزینه‌هایی که باید برای سایت یا فروشگاه خود پرداخت کنید. اصلی‌ترین بخش این هزینه ها مربوط به مکان (دفتر) و امکانات آن است. حال که می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را از خانه و بدون پرداخت هزینه‌ای بابت دفتر٬ میز یا هزینه‌های برق یا گاز شروع کنید٬ قطعا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده‌اید و احتمال موفقیت خود را افزایش داده‌اید.

۴- ویژگی‌های مالیاتی

مالیات دغدغه‌ی بزرگی برای همه‌ی کسب و کارها چه اینترنتی و چه غیر اینترنتی است. زمانی که کسب و کار خود را راه اندازی میک‌نید و برای آن دفتر می‌گیرید باید مسائل مالیاتی را رعایت کنید چون شما یک شخصیت حقوقی هستید نه حقیقی. اما اگر فروشگاه خود را از خانه راه اندازی کنید و تیمی داشته باشید که هرکس از خانه یا اتاق خود کار می‌کند٬ به عنوان شخصیت حقیقی مسئولیت‌های کمتری دارید و با شما به عنوان یک کسب و کار خانگی برخورد خواهد شد و سخت‌گیری‌های کمتری می‌شود.

حتی براساس قوانین مشاغل خانگی تسهیلات ویژه‌ای نیز برای این نوع کسب و کارها در نظر گرفته شده است.

۵- رضایت شغلی بیشتر

به خاطر داشته باشید میان رضایت فردی و شادی رابطه‌ مستقیمی وجود دارد. هرچقدر که شما از خودتان٬ زندگیتان و شغلتان راضی‌تر باشید٬ فردی شادتر هم خواهید بود. حال که از خانه و در کنار خانواده در حال انجام کاری که به آن علاقه دارید و در خود توانایی زیادی برای موفقیت آن می‌بینید هستید٬ قطعا به شادی بیشتر در زندگی منجر خواهد شد.

۶- زمان صرف جلسه‌های بی‌نتیجه نمیشود

بیماری اصلی در کسب و کارها٬ زمان از دست رفته است. این زمان از دست رفته دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد. اگر در دفتر کار کرده باشید متوجه می‌شوید زمان زیادی را در جلسات با تیم‌های مختلف در حال بحث هستید. بحث‌هایی که اکثرا هم بدون نتیجه خاص و تنها با از دست رفتن نتیجه به پایان می‌رسند.

زمانی که از خانه کسب و کار خود را مدیریت می‌کنید٬ دیگر نگران جلسات نیستید٬ چون تیم در هرجای شهر٬ کشور و یا دنیا می‌توانند کار خود را انجام دهند و نیازی نیست همه در یک اتاق دور هم جمع شوند تا به یک نتیجه مشخص برسند.

۷- گزینه‌های بیشتر برای استخدام

حال که تصمیم به راه اندازی کسب و کاری گرفته‌اید که در نیاز به دفتر ندارد٬ می‌توانید از ویژگی‌های آن هم استفاده ببرید. دیگر نگران این نباشید که در شهر کوچکی زندگی/کار می‌کنید و پیدا کردن نیروی متخصص سخت است. حالا دیگر تمام نیروهای متخصص در دسترس شما قرار دارند٬ چون نیازی به حضور در یک دفتر در یک شهر خاص نیست.

۸- مرخصی کمتر

نیروهای شما از خانه و در کنار خانواده در حال مدیریت فروشگاه اینترنتی هستند٬ عملا در حینی که دارند کار خود را انجام می‌دهند از تعطیلات خود هم لذت می‌برند. در کنار خانواده و دوستان بودن از اصلی‌ترین نکات مثبت کار از خانه است. زمانی که شما کاری دارید که این نیاز اصلی را بالقوه پاسخ‌ می‌دهد٬ قطعا کمتر به دنبال مرخصی و تعطیلات خواهید بود.

به خاطر داشته باشید رضایت کارمندان از شرایط کاری٬ وفاداری آنها به شما و کسب و کارتان را افزایش می‌دهد و کار کردن از خانه یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربیات هر فرد است که منجر به افزایش رضایت خواهد شد.

ما مقالات بیشتری هم در وبلاگ کاموا در مورد کار کردن از خانه و ابزارهایی که می‌توانید در حین کار از خانه استفاده کنید آماده کرده ایم٬ توصیه می‌کنم حتما به وبلاگ ما سر بزنید و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

ضمنا در صورتی که می‌خواهید فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید، با من یا همکارانم در کاموا تماس بگیرید. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم که در اسرع فرصت فروشگاه اینترنتی خود را با هزینه بسیار مناسب راه‌اندازی کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دانشجوی فناوری اطلاعات هستم و نزدیک به ۹ ساله در اینترنت مشغول به فعالیت هستم. با سئو کار حرفه‌ای خودمو شروع کردم و چهار سال سردبیر سئوموز بودم. با تغییرات سئو من هم به بازاریابی درون‌گرا علاقه‌مند شدم. در حال حاضر تمام تمرکزم بر روی یادگیری مباحث بازاریابی درون‌گراست.

۴ دیدگاه

 1. Nasim گفت:

  ممنون دوست عزیزمطلب مفیدی بود

 2. محمدرضا گفت:

  چرا دیگه فعالیت نمی‌کنید؟ مطالبتون خیلی خوب و مفید بود. مخصوصاً مطالبی که در مورد وبلاگ نویسی منتشر کردید.

 3. علی گفت:

  سلام داداش مفید بود موفق باشید

 4. پیمان گفت:

  اونایی که شغلشون اینترنتی باشه ، خیلیاشون هزینه دفترو دستک نمیدن و تو خونه مشغول فعالیت هستند و پول در میارن . برای خیلیا خیلی خوبه .

شما چه دیدگاهی دارید؟

قوانین

۱- لطفا از دیدگاه‌ها برای تبلیغ مستقیم سایت خود استفاده نکنید.

۲- دیدگاه‌‌هایی که در بخش نامشان، کلمه کلیدی به کار رفته باشد تایید نخواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر قوانین کاربری را بخوانید


آخرین نوشته‌های یک ادمین را در ایمیلتان دریافت کنید

عضو لیست ایمیلی ما شوید تا آخرین نوشته‌های یک ادمین برایتان ایمیل شود