راهنمای خروج از پنالتی گوگل [لینک های غیر طبیعی]

مجازات لینک های غیر طبیعی در سال گذشته یکی از مهم ترین برخوردهای گوگل با مدیران وب سایت بود و در ژانویه و فوریه سال ۲۰۱۲ حدود ۷۰۰,۰۰۰ پیام در این رابطه از طریق وب مسترتولز برای آنها ارسال شد. رقم عجیبی است این برابر با تعداد کل پیام های ارسالی در سال ۲۰۱۱ است! یکی از کارهای که باعث می شود گوگل شما را مجازات و پنالایز کند خرید و فروش لینک و استفاده از تکنیک های غیر مجاز در این بحث است . قبلا در یک ادمین گفتیم که چرا نباید بک لینک بخریم. اکنون می خواهیم راه آشتی و برون رفت از این پنالتی گوگل را بررسی کنیم.

 

Unnatural-Link-Penalty2

لینک های غیر طبیعی

لینک های غیر طبیعی واقعا چه هستند ؟ بیاید تعریف آن را از زبان گوگل بشنویم …

 

هر نوع لینکی که برای دستکاری و دخالت در رتبه بندی سایت در نتایج جستجوی گوگل اثر گذار باشد،  این می تواند شامل لینک های ورودی و خروجی وب سایت شما شود.  دستکاری این لینک ها ممکن است در کیفیت نتایج جستجوی ما تاثیر بگذارد و این خلاف قوانین است.

دوباره به این جمله نگاه کنید “هر نوع لینکی که برای دستکاری و دخالت در رتبه بندی سایت در نتایج جستجوی گوگل اثر گذار باشد”. اما اهمییت اصلی لینک بیلدینگ در واقع بهبود رتبه در نتایج جستجو است، پس معنی دستکاری و دخالت چیست ؟

گوگل آن را برای مدیران سایت چنین بر می شمرد:

 • خرید و فروش لینک ها “dofollow”
 • تبادل لینک بیش از حد
 • لینک به سایت های اسپمر
 • ساخت وب سایت و صفحاتی که فقط به منظور دریافت لینک باشد
 • لینک گرفتن از آگهی های متنی
 • لینک گرفتن از مقالات بی ربط با موضوع وب سایت شما
 • لینک از دایرکتوری های با کیفیت پایین
 • وجود بیش از حد لینک ها در هدر و فوتر وب سایت
 • ارسال اسپم وار پست و نظر در انجمن ها در صورت وجود لینک در امضا

 

و موارد تجربی شامل:

 • دریافت لینک از وب سایت های که توسط شرکت های SEO فقط به منظور بک لینک ساخته شده اند
 • دریافت لینک از وب سایت های بی ربط با موضوع سایت شما
 • لینک از شبکه های وبلاگی
 • ارسال بیش از حد نظرات اسپم در دیگر سایت ها

توجه داشته باشید حتی با رعایت کردن تمام موارد بالا بازهم امکان دارد گوگل بعضی از لینک های شما را غیر طبیعی و مشکوک قلمداد کند. حتی در صورتی که این لینک ها به صورت nofollow باشند.

آیا بک لینک های من غیر طبیعی هستند و منجر به پنالتی می شوند؟

مواردی که در بالا برای تشخیص لینک های غیر طبیعی نام بردیم را به دقت خواندید و اکنون از خود می پرسید آیا سایت تان در معرض پنالایز شدن است؟ اگر پیامی از طرف گوگل مبنی بر اینکه در حال نقض قوانین هستید و در مورد لینک های غیر طبیعی به شما تذکر داده شده است و یا رتبه خود را در نتایج جستجو از دست داده اید بدانید که مورد خشم گوگل قرار گرفته اید.

اکنون وقتش است لینک های ورودی کیفیت پایین و مجرم را کشف و از بین ببرید. در اینجا چند ابزار که برای تحلیل و تجزیه لینک ها به شما کمک می کنند نام می برم:

 Google Webmaster Tools: ابزار مدیرسایت گوگل امکان مشخص شدن لینک های ورودی را در اختیار شما می گذارد. کافی است از بخش Traffic بر روی گزینه Links to Your Site کلیک کنید. سپس از بخش Who links the most می توانید جدول لینک های ورودی به وب سایت خود را دانلود و بررسی کنید.

Open Site Explorer: آنالیز و جزییات بیشتر از بک لینک ها وب سایت شما از طریق اپن سایت اکسپلورر در دسترس است. حتما بخش های دیگر را نیز مورد بررسی قرار دهید.

Majestic SEO: این سایت نیز روش کاری همانند Open Site Explorer را دارا است و اطلاعات مفیدی از لینکهای ورودی به وب سایت در اختیارتان قرار می دهد.

Ahrefs: اگر می خواهید وضعیت بک لینکهای خود را در نمای گرافیکی و دسته بندی شده ببینید از این سایت نیز می توانید استفاده کنید.

 

سایت اکسپلورر دقیقا برای شما مشخص می کند که حتی با کدام کلمه کلیدی لینک شده اید. اگر می بینید این عبارت با موضوع مقاله و وب سایت شما در یک مسیر نیست کاملا واضح است که باید حذف شود.همچنین شاید خودتان اکنون که به موارد غیر مجاز دریافت بک لینک آگاه هستید آنها را تشخیص و بخواهید از بین ببرید. اما چگونه ؟

Removing Links

حذف لینک های غیر طبیعی

شما که نمی خواهید تمام بک لینک های خود را به صورت دستی حذف کنید! ابزارهای برای ساده تر شدن این کار در نظر گرفته شده و می توانیم توسط آنها لینک های غیر مجاز را حذف کنیم .

این سایت ها خدمات خود را تا حدودی رایگان عرضه می کنند و در باقی موارد نیاز به هزینه و خرید اکانت است.اما چرا از خود گوگل کمک نگیریم! ابزار Google Disavow Links Tool مخصوص حذف لینک ها و به صورت رایگان در اختیار ما گذاشته شده است.

برای شروع کار با این ابزار به بخش Disavow Links   در حساب گوگل وب مستر تولز مراجعه کنید. سپس سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید و با کلیک بر روی دکمه Disavow Links وارد بخش بعدی شوید.

Disavow-Links

اکنون باید آدرس محتوا و لینک های دریافتی که در مرحله پیش بدست آوردید را در قالب یک فایل متنی (txt.*) به گوگل معرفی کنید.اما برای این کار باید از فرمت زیر استفاده کنید :

domain:spamdomain1.com
domain:spamdomain2.com
http://www.spamdomain3.com/content1.html
http://www.spamdomain3.com/content2.html

http://www.spamdomain4.com/content1.html
http://www.spamdomain4.com/content2.html

همینطور که متوجه شدید در قسمت اول آدرس سایت یا سایت های اسپمی که باید بررسی و بلوک شوند را وارد می کنید و در قسمت های بعد آدرس کامل و دقیق محتوای مورد نظر را قرار دهید. پس از ارسال فایل کار شما در این قسمت به پایان رسیده است و باید منتظر بررسی گوگل شوید.

اما حالا که به تکاپو افتاده اید و می خواهید با گوگل دوست شوید درخواست تجدید نظر Reconsideration را فراموش نکنید. برای ارسال درخواست تجدید نظر به وب مستر تولز مراجعه کنید و در بخش توضیحات خیلی صادقانه هر آنچه را که برای بهبود وضعیت سایت تان در رابطه با لینک های غیر طبیعی انجام داده اید را بیان کنید. فایل متنی که در بخش Disavow Links ایجاد کردید را به خاطر دارید همان فایل را باید درهنگام ارسال درخواست تجدید نظر در سرویس Google Docs خود آپلود کنید و دسترسی آن را نیز عمومی قرار دهید.

شناسایی و کشف لینک های غیرطبیعی می تواند بسیار وقت گیر و پرتنش باشد , گاهی برخی از مدیران سایت با حذف اشتباه لینک های طبیعی باعث ضرر و صدمه زدن به رتبه سایت خود می شوند, در هنگام از بین بردن لینک ها دقت کنید و اگر لازم بود با یک متخصص وب مشورت کنید.

 سعی کنید در تمام مراحل بدور از هرگونه حیله گری و با صداقت رفتار کنید. درخواست های شما به صورت دستی و توسط انسان بررسی می شود و آنها کارمندان گوگل هستند!

اگر درست عمل کرده باشید پس از طی کردن این روند باید کمی منتظر باشید تا دوباره به وضعیت قبلی خود برگردید اما سعی کنید در این مدت بیکار نباشید و بازهم برای بهینه تر شدن وب سایت خود و البته دریافت بک لینک های با کیفیت و طبیعی تلاش کنید. ما برای آشنایی شما با روش های دریافت لینک طبیعی بخشی را با عنوان لینک بیلدینگ در ۱ ادمین اختصاص داده ایم پیشنهاد می کنم حتما این بخش را مطالعه کنید و نکات آن را بکار ببندید.

در آینده در مورد دیگر پنالتی های گوگل صحبت می‎‌کنیم و نکات مفیدی را ارائه خواهیم داد،  پس خبرنامه یک ادمین را از دست ندهید. ;)

pdf_icon

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

سلام ,سعید هستـــم. در حوزه بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی فعالیت می کنم.

۷۷ دیدگاه

 1. سلام
  مطلبتون عالی بود
  یه سوال:
  این که همه لینکها نوفالو باشه؛ ضرری نداره؟!

 2. مهدی گفت:

  سلام
  ثبت تبلیغات در سایت های آگهی رایگان یا حتی پولی ممکنه که آیا به سایت ضرری برسونه ؟

 3. شادنامه گفت:

  خیلی باحال بود. ممنون. یکم طولانی بود ولی می ارزید
  مرسی :)

 4. رضا گفت:

  سلام
  دوتا سوال داشتم
  ۱. این لینک ها رو که گفتین من هم دارم مثلا یه وب سایت ۳۰۰ بار به من لینک داده اینا یا لینک وبلاگ ها رو سریع باید حذف کنیم یا صبر کنیم تا گوگل پیام بده.
  ۲. چقدر طول میکشه تا گوگل رنک بده میگن ۳ ماه این دقیق هست یا مثلا زودتر یا دیرتر هم میشه.
  تشکر

  • اگر سایتتون پنالایز شده بله باید لینک های بی کیفیت رو حذف کنید اما اگر مشکلی ندارید٬ خیر نباید حذفشان کنید.
   ۲- پیج‌رنک اصلا مهم نیست٬ روند بروزرسانی پیج‌رنک هم مشخص نیست و ممکنه چند ماه دیگه یا چند روز دیگر بروز بشه.

   • رضا گفت:

    تشکر آقای فاطمی
    این سایت namerto.ir
    ۲۵۱۳ تا لینک به من داده!!!
    در مورد وبلاگ ها هم گفته بودین لینک از وبلاگ ها هم چون توی صفحات جداگانه هست تعدادشون با تعداد صفحات وبلاگ برابر میشه اینها هم مشکل ایجاد میکنه؟

 5. علی گفت:

  امروزه نتایج فارسی به شدت افتضاح شدن
  بیش از نیمی از جست و جو نا مرتبط شده
  سایت هایی یافت میشن که هیچ ربطی به موضوع ندارن و یا نالایق هستن ، البته در مورد انگلیسی هم همینطوره که بیشتر در جنبه های جست و جوی فایل های غیرقانونی و کرک و اینا رخ میده ولی در فارسی همه جست و جو ها اینگونه اند
  ممنون از مطلبتون

 6. mohammad گفت:

  ایا گرفتن لینک از ویدیو به صورت زیر باعث اسپم شدن سایت می شود ؟
  http://www.aparat.com/v/qWhxO

 7. حمید گفت:

  با سلام
  یک سوال داشتم . من یک وبلاگ در زمینه دانلود دارم . تا چند ماه پیش صفحه ۷ و ۸ گوگل در بخش دانلود بود . چند هفته پیش به علت تغییرات وبلاگ رو چند روز بستم . اما حالا کلا از تمامی صفحات حذف شدم . با اینکه روزی دو تا مطلب توش میزنم و میخواستم بپرسم آیاراهی برای بازگرادنیش هست ییا نه.
  لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید .
  با تشکر

 8. حمید گفت:

  یعنی چی . متوجه نشدم . لطفا بیشتر توضبح بدید .

 9. سعيد گفت:

  بابت اين مطلب بسيار ممنونم.مفيد بود

 10. ققنوس چت گفت:

  با سلام مطالب خیلی خوب و مفید و مطابق با گفته های گوگل به وبمستران بود اما به خاطر مشکل سایتم خیلی از سایت ها را چک کردم جسارت نباشه اما الان کسانی که دارند رقابت میکنند با سایت ما و رقیبان بنده هستند دقیقا عکس حرف های شما وو گوگل انجام دادند و بالاتر از سایت ما هستند یک ماه هم منتظر موندم که شاید گوگل باگ داره مشکل داره و تا اینکه مشکلاتش حل بشه کاری انجام ندادم و سعی کردم لینک های طبیعی بگیرم اما هنوز مشکل هست می تونید راهنمایی کنید که بنده الان چیکار کنم رقیباما ریپورت کنم که درستش نیست اما این گفته های گوگل برای سایت چت روم صدق نشده راهنمایی کامل می خواهم می تونید همراهی کنید ممنون میشم
  ارسال اسپم وار پست و نظر در انجمن ها در صورت وجود لینک در امضا
  لینک از دایرکتوری های با کیفیت پایین
  ممنون میشم در مورد این ۲ تا موضوع بیشتر توضیح دهید سپاس

  • با سلام
   در این راهنما ما فقط به موضوع لینک ها پرداخته ایم و مواردی که از این لحاظ منفی تلقی می شوند را نام بردیم و برای روبه رو نشدن با این مشکل راه حل های ارایه دادیم.
   شاید شما در رابطه با دیگر تکنیک های سئو نسبت به رقبای خود ضعیف تر عمل کرده باشید. ملاک یک بخش نیست.
   اما شما عنوان کردید از راه صحیح و اصولی اقدام به لینک بیلدینگ می کنید که مطمنا نتیجه دریافت می کنید. نتایجی پایدار !
   البته توجه کنید تعداد لینک ها در کنار کیفیت لینک ها ارزشمند است .

   ارسال اسپم وار پست و نظر در انجمن ها در صورت وجود لینک در امضا : یعنی شما در انجمن ها صرفا به خاطر دریافت لینک عضو شوید .لینکی که در امضا شما است. برای این قسمت رقبای شما به جای درج لینک مستقیم به وب سایت سعی می کنند نام وب سایت را در قالب عکس تبلیغ کنند. که علاوه بر دریافت لینک برند سازی هم می شود.

   دایرکتوری ها : به جای صرف وقت و ثبت نام سایت در دایرکتوری های بی نام نشان وقت خود را برای دایرکتوری مانند یاهو و Dmoz بگذارید.

 11. arash گفت:

  سلام دوست عزیز یکی بدون اطلاع بنده از یه سایت خارجی ۲۵۰۰ بک لینک رایگان برام ثبت کرده لینک سایت ها هم تو وبمستر تولز نیست فقط اونایی که پول دادم چی کار کنم؟

 12. ققنوس چت گفت:

  سعید نجاران سلام خسته نباشید ممنون از جوابتون آقا تنها برتری سئو سایت دیگه چت روم ها از بنده لینک های کیلویی هست بنده ۱ سال به طور مداوم لینک اول گوگل بودم به گوگل هم که پی ام دادم گفتند که سایت شما مشکلی پیش نیومده اما چون سایت شما را تو سئو قبول دارم و گفتید که بک لینک نگیرید نگرفتم یک خواهشی که دارم اگر سایت بنده را چک کنید می بینید از همه لحاظ از رقیبا بهتر هست اما نزدیک به یک ماه اومده پایین آقا مسعود هم دیدند اما متاسفانه مشکل نفهمیدیم به نظرتونمنم مثل رقیبا هزینه برای لینک بکنم یا نه ممنون اینم بگم سایت ۱ آدمین کلا خونم اما نمیدونم چرا روز به روز پایین میرم تا بالا برم سایت من ققنوس چت هست اگر کسی مب تونه مشکل بنده را به ایمیلم بفرسته ممنون میشم بازم عذر خواهی می کنم که تو این پست اسن مطالب زدم ببخشید

 13. امین گفت:

  از نظر من گوگل بسیار ضعیف عمل میکنه ..
  در نتایج کسانی که بک لینک های بیشتری خریدند بالاتر هم ظاهر میشن!
  و سایت هایی که بک لینک های قدیمی و با ارزش دارن همگی دچار افت شدند

 14. نوید گفت:

  سلام و تشکر می کنم از این پست مفید و عالی

  با آموزشی که قرار دادید تونستم رتبه سایت خودم را دوباره به قبل برگردانم.
  موفق باشید.

 15. فرهاد گفت:

  با سلام ،

  تشکر می کنم از مقاله خوب و کاملتون .بنده نکات اشاره شده در این مقاله را انجام دادم . سوالی از حضورتان داشتم.
  بعد از ارسال لیست لینک های بی کیفیت و غیر طبیعی ، درخواست reconsideration نیز دادم . جواب reconsisiration در کمتر از یک هفته آمد. اما لینک های اشاره شده در webmaster که بعضی از آنها در لیست disavow بوده ، هنوز موجود می باشد.آیا زمانی که گوگل موارد را اعمال می کند مشخص می باشد یا خیر ؟
  جواب reconsideration که مثل جوابهای قبلی می باشد و دوباره به این اشاره کرده که لینک های غیر طیعی موجود می باشد.
  قابل توضیح است من ۲ مرتبه برای گوگل توضیح دادم که به webmaster های سایت هایی که شرکت سئو کار برای من لینک گذاشته دسترسی ندارم .آیا لازم است نامه هایی که برای آنها ارسال شده را به گوگل هم در متن reconsideration توضیح دهم.

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • بعد از این که لینک‌ها رو disavow کردین باید مدتی صبر کنین تا لینک ها رو گوگل از ایندکس خودش حذف کنه و پس از این که مدتی گذشت دوباره درخواست بدید به گوگل تا پنالتی رو از بین ببره.

 16. سامان زمانی گفت:

  ببخشید اشتباه کردم سوال پرسیدم فکر کردم راهنمایی میکنین :(

  • سعید نجاران گفت:

   سلام
   در مقاله برای جلوگیری از هدر رفتن وقت, چند سایت و ابزار معرفی شد.می توانید از انها استفاده کنید.

 17. فریدون گفت:

  سلام ممنون از آموزشت
  من سایت تازه تاسیسم رو در ۱۰۰ وبلاگ رنک ۱ لینک کردم و برای ۱ هفته هر روز رشد آمار داشتم و کم کم اومدم صفحات جلوتر گوگل. ولی الان از دیروز کم کم داره نتایج افت میکنه و بازدید هم همینطور افت میکنه!
  به نظرتون لینکم رو از توی همه وبلاگ ها پاک کنم درست میشه؟ یا کار دیگه ای بکنم؟
  فقط یکم زودتر پاسخ بدین. ممنون

 18. آرزو گفت:

  سلام ممنون بابت مطلب مفیدتون .

  موفق باشید .

 19. مسعود گفت:

  با سلام و تشکر بابت مقاله مفیدی که نوشتین

  مشکل من دقیقا استفاده از بک لینک هایی بود که از وب لاگ ها به سایتم داده شده بود و در مدت کمتر از یک هفته سایت من از صفحه ی یک گوگل به صفحه ده رفت !

  مقاله شما رو خوندم و طبق اون عمل کردم اما این قسمت که نوشته بودین ؟

  اما حالا که به تکاپو افتاده اید و می خواهید با گوگل دوست شوید درخواست تجدید نظر Reconsideration را فراموش نکنید. برای ارسال درخواست تجدید نظر به وب مستر تولز مراجعه کنید و در بخش توضیحات خیلی صادقانه هر آنچه را که برای بهبود وضعیت سایت تان در رابطه با لینک های غیر طبیعی انجام داده اید را بیان کنید. فایل متنی که در بخش Disavow Links ایجاد کردید را به خاطر دارید همان فایل را باید درهنگام ارسال درخواست تجدید نظر در سرویس Google Docs خود آپلود کنید و دسترسی آن را نیز عمومی قرار دهید.

  Manual Actions
  No manual webspam actions found.

  من با این پیغام مواجه می شم و نمی تونم مسیج به گوگل بزنم

  لطفا راهنمایی کنید

  البته بگم متن رو در قسمت https://docs.google.com

  ثبت کردم و دسترسیش رو روی عمومی قرار دادم اما متوجه ارتباطب با بخش توضیحات صادقانه نمی شم

  اگه سوالم گیج کننده بود بفرمایید تا توضیح بدم

  تشکر

 20. مهرداد گفت:

  سلام بازدید کننده انجمن سایت من (روی ساب دامنه است) از طریق گوگل از روزانه بیش ۱۰۰۰ نفر بوده به ۵ نفر رسیده. و از صفحه اول گوگل کلا حذف شده و در نتایج دیگر نیست. بررسی کردم یک انجمن که فوق العاده حاوی اسپم بود (روبات های اسپمر بهش حمله کرده بودند و چند هزار صفحه اسپم داشت کاراکترهای چرت داشت) و چون اون انجمن رو خودم قبلا طراحی کرده بودم و دیگه بهش رسیدگی نکرده بودم در هدرش لینکی به انجمن (مورد خشم گوگل) مورد نظرم بود که مجموعا برای هر صفحه اسپم یک لینک به انجمن اصلی داشتم مجموعا چند هزار لینک از چند هزار صفحه اسپم

  وقتی متوجه شدم که دیگه دیر شده بود. انجمن حذف شده بود از گوگل . نمی دونم پنالتی حساب میشه یا نه. پیام خاصی طی این مدت از گوگل در گوگل وب مستر ندیدم یا شایدم دقت نکردم وپاکش کردم. در هر صورت طبق دستور العمل بالا عمل کردم . لینک سایت مورد نظر رو به گوگل دادم حذف کنه و حتی سایت مورد نظر که برای خودم بود هم کلا حذفش کردم و دیگه چنین سایتی کلا وجود نداره. الان نزدیک یک ماهه این کار رو انجام دادم اما هیچ تغییری در نتایج گوگل ندیدم همچنان یک خط صاف در نمودار ، روزی ۵ نفر ورودی از گوگل

  برای درخواست تجدید نظر هم در بخش مورد نظر چنین نوشته :
  Manual Actions
  No manual webspam actions found.

  و نمی تونم درخواستی ارسال کنم

  چه باید کرد ؟

  ———————-

  و یک سوال دیگه اینکه چون انجمن رو توی ساب دامنه از سایت اصلی نصب کردم ، سایت اصلی وضعیت نسبتا خوبی در گوگل داره اگر کل محتوای انجمن رو از ساب دامنه به ساب فولدر سایت اصلی انتقال بدم دوباره ایندکس میشه ؟ (راستی هم اکنون در گوگل وب مستر می بینم انجمن مورد خشم گوگل چند هزار صفحه ایندکس داره)

  اگر انجمن و سایت اصلی روی یک دامنه باشه در آمار الکسا و گوگل بهتر خواهد بود از اینکه روی دامنه و ساب دامنه باشه ؟

  ————–

  به عنوان کارشناس سئو چه پیشنهادی به بنده میدید ؟

  • ابتدا:
   توصیه می‌کنم که لینک‌های مخرب را از طریق پنل وبمسترتولز Disavow کنید تا اثر آنها از بین برود و چند روزی صبر کنید تا گوگل تغییرات جدید را در رتبه‌بندی‌ها تاثیر دهد.

 21. یاس٩٨ گفت:

  با سلام
  من سایت طراحی دارم
  توی قالب های طراحی شده لینک طراح درج میشه
  ایا این کارم از نظر سءو و گوگل درسته
  اون لینک طراح از نظر گوگل لینک غیر طبیعی هستش و بهم امتیاز منفی میده
  منتظر جوابتون هسستم

 22. نوید گفت:

  سلام و تشکر از شما بابت این پست عالی
  طبق آموزش خود گوگل وب مستر فرمت معرفی به گوگل اگر به صورت زیر باشد بهتر است.

  #mydomain.com removed most links, but missed these
  http://www.mydomain.com
  http://www.mydomain.com/test.html
  # ask for link removal but got no response
  domain:mydomain.com

  با تشکر از سایت یک ادمین

 23. reza گفت:

  سلام ببخشید سایت من پنالتی نشده و اخطاری از طرف گوگل مبنی بر نقص قوانین دریافت نکردم
  ولی به دلیل تغییر در عنوان دسته بندی ها بت انبوه خطاهای ۴۰۴ مواجه شدم که باعث افت بازدید سایت من از حدود ۳۰۰۰ آی پی به ۶۰۰ آی پی شد.
  از زمان رفع مشکل خطاها حدود ۳ ماهی میگذره ولی هنوز بازدید من برنگشته
  چیکار کنم؟

 24. سعید گفت:

  سلام

  ممنون از مطالب مفیدتون

  مشکلی برای سایتم اتفاق افتاده می خواستم از شما راهنمایی بگیرم

  من در جهت ارتقا رتبه سایت و آمدن به صفحات نخست گوگل تلاش ها و هزینه های زیادی نموده ام

  اما چند روزیست که سایتم در سرچ های گوگل نشون داده نمیشه

  درست قبل از این اتفاق از دو سه سایت بک لینک رایگان استفاده کردم -متاسفانه

  هیچ پیامی از گوگل برایم نیومده و با استفاده از چند سایت بلک لیست گوگل رو چک کردم سایت من داخلش نیس

  ولی از اکثر سرچ های گوگا حذف شده ام

  فقط عنوان شرکتم رو که سرچ می کنم سایتم میاد

  این در حالی است که در یاهو یا msn یا موتورهای جستوجوی دیگر تغییری در رتبه سایتم ایجاد نشده و در سرچ ها نشون داده میشه

  لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم مشکل رو برطرف کنم

  ممنون ببخشید که طولانی شد

 25. himyy گفت:

  با سلام.
  ببخشید من یک ماهی میشه که سایتی درست کردم قبل از بهینه سازی url های مطالب سایتم در وب مستر تولز عضو شدم و گوگل بعضی از مطالبمو ایندکس کرد ولی من بعد از مدتی اقدام به بهینه سازی url ها کردم و index.php رو از آدرس ها حذف کردم.اما حالا برای مطالبم دو تا لینک وجود داره در صفحه نتایج گوگل(با استفاده از site:www.namaz.cou.ir) و من هم برای حل این مشکل از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کردم و همچنین سایت مپ جدیدی درست کردم.می خواستم بدونم کار درستی انجام دادم یا نه.و اینکه بیشتر راهنمایی بفرمایید ممنونم.

 26. میثم گفت:

  سلام. تکلیف لینک هایی که با جاوا اسکریپت ایجاد می شن چی هست ؟

 27. سلام … یک وبلاگ مذهبی درست کرده بودیم و به اون دامینی رو متصل کردیم و یه مدتی که گذشت گوگل دامنه ما رو پنالتی زده … حالا میخواستم بدونم راهی وجود نداره که به گوگل وبمستر اینو به عنوان یکی از دامنه های وبلاگ بشناسونیم
  ممنون میشم زودتر جواب بدین …
  یا علی

 28. چرا اینقدر دیر جواب میدین؟

 29. انتظار داشتم یک ادمین به مخاطباش احترام بذاره … نه این که نسبت به سوالاتشون بی اهمیت باشه و اونارو بی جواب رها کنه

 30. شهاب گفت:

  خيلي مفيد بود انشالا به دردم بخوره

 31. شهاب گفت:

  كسي هست كه براي خارج كردن سايتم ازگوگل پنالتي كمكم كنه؟ از شرمندگيش در ميام

 32. amirhossein گفت:

  سلام بنده تعدادی بک لینک خریداری کرده بودم که یک ماه تا اتمام زمانشون مونده

  و مطمئنم که پنالتی میشه سایتم
  خواستم بپرسم اگه من همین مراحل گزارش و توضیح به گوگل رو از الان انجام بدم یعنی قبل پنالتی شدن تاثیری داره؟

 33. Amir گفت:

  ممنون…مثل همیشه عالی

 34. سجاد گفت:

  سلام خیلی مهمه لطفا پاسخ بدید
  ببخشید من سایتم رو الان فهمیدم تو پنالیته !
  دلیلشو نمیدونم اما این قسمت Who links the most نزدیک به ۵۰ سایت هست که من نمیدونم چرا هستن باید چه کاری انجام بدم؟
  مرسی منتظر پاسختونم

 35. محسن گفت:

  سلام
  چقدر طول میکشه تا یه وبلاگ از پنالتی گوگل دربیاد؟

 36. محسن گفت:

  سلام اقای فاطمی
  من تعداد لینک های مخربم بیش از ۱۰۰۰ تا هست و بعضی از دشمنام اومدن با سایت خارجی بک لینک گوگل باعث پنالتیم شدن حالا من نمیتونم این ۱۰۰۰ لینک رو یکی یکی تو یه فایل txt بنویسم میخواستم بدونم ایا راهی هست که من تمامی بک لینک هامو چ مخرب چ خوب از دید گوگل پاک کنم؟
  اگه هست لطفا توضیح بدید

  • حذف تمامی بک‌لینک‌ها کار بسیار مضریه و امکانش هست که کلا رتبه سایت شما از بین بره. می‌توانید از داخل وبمسترتولز، بخش لینک‌ها تمامی لینک‌ها را خروجی بگیرید و آنها را Disavow کنید که انجام چنین کاری را «اصلا» توصیه نمی‌کنم.

 37. محسن گفت:

  پیشنهاد میکنید چطوری بک لینک های غیر مفید رو شناسایی کنم و تو یه فایل txt بنویسم؟

 38. علی گفت:

  سلام آقای فاطمی
  سایت من بازدید کننده زیادی از دامنه ru داره یعنی روزانه تعداد زیادی بازدید کننده از سایت هایی که پسوند دامنه ru دارند دریافت میکنم متاسفانه سایت های ثابتی هم نیستند و هر روز اسمشون تغییر میکنه
  تو Who links the most وبمستر هم کلا یه سایت با دامنه ru داشتم که اونم از بخش Disavow Links واسه حذفش اقدام کردم
  الان با این وضعیت من چیکار کنم راه حلی وجود داره

 39. ehsan گفت:

  سلام
  من تو گوگل وبمستر قسمت Links to Your Site چک کردم دیدم بعضی سایت های خبرخوان به سایتم لینک داده اند، آیا این لینک ها می تونه مضر باشه برای رتبه سایت تو گوگل؟
  با توجه به این که من پس از گذاشتن هر مطلب سریعا اونو تو قسمتFetch as Google ثبت می کنم آیا لازمه که از طریق آدرس https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main
  اوناها رو حذف کنم
  باتشکر

  • اگر فکر می‌کنید که اون سایت‌ها سایت‌های مضری هستن و می‌تونن به سایت شما آسیب برسونن بله. اما به نظرم تا موقعی که باعث مشکل نشدن بهتره که از Disavow استفاده نکنید.

 40. farshad گفت:

  سلام خسته نباشید.

  من چک کردم زده که سایت من

  پنالتی شده اما تو گوگل وبمستر هیچ پیامی در این جهت نیومده برام .

  لطفا سایتم رو چک کنید من گیج شدم باتشکر از شما

 41. سعید گفت:

  سلام
  برای وبسایتی که تازه اومده بالا و هیچ رنکی نداره شما در ابتدا چه چیزهایی رو برای اینکه در گوگل رتبه بگیره رو پیشنهاد می کنید.

 42. جاوید گفت:

  سلام ، من مدتی پیش تو یه سایت دیدم که زده ۲۰۰۰ تا بک لینک رایگان بگیرید منم گرفتم وبلاگم هر روز ۲۰۰ تا بازدید کننده داشت اما کم کم کم شد و الان شده زیر ۲۰ تا و مطالبیم که همیشه تو صفحه اول گوگل بود حالا رفته صفحه ۹ یا ۱۰ اون کارم که لینکارو پاک کنم کردم ولی تغییری ایجاد نشد . لطفا راهنماییم کنید /
  در ضمن من نمیدونم چطور باید برای گوگل درخواست تجدید نظر بفرستم لطفا بگید از کجا این کارو بکنم و اینکه با چه زبونی باید باشه فارسی میشه؟

 43. مطلب خوبی بود ممنون از اشتراک گذاری این مطلب , گوگل اصن مشخص نیس داره چیکار می کنه و هر روزه یه سازی میزنه فک می کنم بهتره تمرکز روی محتواباشه

 44. مجيد گفت:

  سلام خدمت سايت ۱ ادمين و مديران عزيزنش
  اول تشكر ميكنم بابت همه زحمات و سايت عاليتنون
  فقط يه سوال داشتم
  تا يه هفته پيش با كلمه خريد و فروش خودرو صفحه ۲ گوگل لينك ۲ بودم ولي امروز كه ميزنم تو هيچ صفحه اي از گوگل نيستم
  ولي با كلمه خريد خودرو همون صفحه ۲ لينك ۲ هستم و بقيه كلمه ها هم سر جاي قبلي هستم
  به نظر شما سايتم پنالتي شده كه با كلمه خريد و فروش خودرو تو هيچ صفحه اي نيستم؟

  • حمید گنجی گفت:

   به نظر نمیرسه سایت شما پنالتی شده باشه . با کلمه ی خرید و فروش خودرو برای سایتتون لینک های معتبر ایجاد کنید.

 45. محمدحسین گفت:

  سلام
  سایت من پنالتی خورده ولینکهای اسپم رو گزارش دادم تا بلوک شه الان میخوام درخواست تجدید نظر کنم ولی بلد نیستم که چی و چه جوری باید بنویسم من رو راهنمایی میکنین؟؟
  اگه در خواست تجدید نظرندم از پنالتی خارج نمیشم؟
  با تشکر از سایت خوبتون

 46. ramin گفت:

  سلام وقت بخیر
  سایت من پنارتی شده الان هرچی مقالتون خوندم همین کارا کردم ولی هکاری میکنم برای تجدید نظر نمیتونم پیام ارسال کنم میشه لطف کنید یک کمک بهم بکینید این تجدید نظر ارسال کنم ممنونت میشم

 47. علی سجاد گفت:

  سلام مسعود جان وقت بخیر
  اگر توی فایلی که میفرستیم اینطور ذکر کنیم
  domain:1admin.ir
  تمامی ساب دامین های ۱admin.ir رو Disavow میکنه یا نه برای ساب دامین ها باید ساب دامین جداگانه درج بشه؟

شما چه دیدگاهی دارید؟

قوانین

۱- لطفا از دیدگاه‌ها برای تبلیغ مستقیم سایت خود استفاده نکنید.

۲- دیدگاه‌‌هایی که در بخش نامشان، کلمه کلیدی به کار رفته باشد تایید نخواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر قوانین کاربری را بخوانید


آخرین نوشته‌های یک ادمین را در ایمیلتان دریافت کنید

عضو لیست ایمیلی ما شوید تا آخرین نوشته‌های یک ادمین برایتان ایمیل شود