آزادکاری – حداکثر درآمد

مقالات متنوعی تا امروز در سایت یک ادمین در مورد آزادکاری و مسائل مربوط به آن خوانده اید. سوالی که امروز در ذهن ما نقش می بندد آن است که بیشترین درآمد یک آزادکار چقدر خواهد بود و تا کجا میتوان پیش رفت؟ چه روشهایی برای رسیدن به حداکثر درآمد وجود دارد؟
اگر کمی در زمینه بازاریابی مطالعه کرده باشید مهمترین سوالی که باید به آن پاسخ داده شود عبارت است از: “چگونه توجه مشتریان را به خود جلب کنیم؟” روشهای متعددی مانند تبلیغات، برندسازی و فعالیت در شبکه های اجتماعی میتوانند برای یک آزادکار اثربخش باشند ولی همگی آنها نیازمند صرف زمان و هزینه بالا خواهند بود.

13

آموزش، کلید موفقیت در آزادکاری
راه دیگری که میتوانید برای جذب مشتری و افزایش اعتبار خود بکار بگیرید، آموزش است. در این مقاله قصد داریم موفقیت بزرگ Chris Coyier را از زبان Nathan Barry برای شما بازگو کنیم تا با تاثیر آموزش رایگان بر موفقیت یک آزادکار آشنا شوید.
از اینجا به بعد را از زبان ناتان نقل میکنیم:
در سال ۲۰۰۶ بیشتر زمان خود را بر روی یادگرفتن تکنیک های CSS هزینه میکردم. در آن  زمان در کدنویسی پیشرفت زیادی داشتم و خود را یک طراح نیمه حرفه ای وبسایت میدانستم.
در همان زمان کریس در سایت CSS-Tricks شروع به نوشتن مقالات آموزشی کرد. با خواندن اولین مقالات سایت او به خودم میگفتم که “من همه اینها را میدانم، کریس چگونه به خود اجازه میدهد چنین چیزهایی را آموزش دهد؟” در واقع کمی مغرور بودم.
ولی کریس به آموزش CSS ادامه داد و من کمتر به سایت او سر میزدم زیرا فکر  میکردم که همه آموزش های او را بلدم. بعد از مدتی متوجه شدم که خود من در جواب سوالات بعضی از دوستانم در مورد CSS به مقالات کریس لینک میدهم، نه تنها برای آنکه حوصله توضیح دادن آن را نداشتم بلکه به دلیل توضیحات کامل و ادبیات مناسب کریس.
بعد از گذشت تقریبا دو سال، مقالات جدید کریس را برای یادگیری تکنیک های جدید دنبال میکردم. با اینکه هردوی ما از یک نقطه کار خود را شروع کرده بودیم، او با سرعت بیشتری نسبت به من پیشرفت کرده بود. تنها دلیل این امر آموزش به دیگران و نوشتن مقالات بود.
تمام این اتفاقات موجب تعجب و توجه من نشد تا اینکه در جولای ۲۰۱۲ کریس تصمیم گرفت تا ظاهر سایت خود را تغییر داده و امکانات بیشتری به آن اضافه کند. او در سایت خود بیانیه ای گذاشت که افراد میتوانستند با پرداخت هر مبلغی که خودشان میخواهند در این پروژه مشارکت کنند و در مقابل از آموزش های ویدئویی که در زمان انجام تغییرات سایت تولید میشدند استفاده کنند. میزان پول مورد نیاز برای پروژه کریس که به کاربران نیز اعلام شد ۳۵۰۰ دلار بود. در پایان زمان تعیین شده و با تکمیل پروژه او ۸۹۶۹۷ دلار درآمد کسب کرده بود!

 

مقاله ای که خواندید از طرف وبسایت وبسیما نوشته شده و به صورت مقاله مهمان برای ما ارسال نمودند تا در یک ادمین منتشر شود. از دوستانمان در وبسیما متشکریم و از شما مخاطبان محترم وبسایت یک ادمین دعوت می کنم تا از وبسیما دیدن فرمایید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

من بهراد جاود هستم، یک وبلاگ نویس و تولید کننده محتوا. از سال ۸۹ که فعالیتم را به عنوان یک وبلاگ نویس شروع کردم با وبلاگ‌های زیادی همکاری داشته‌ام و تجربیات و اطلاعات زیادی در این دوران در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا کسب کردم. اکنون سعی دارم شما را هم با لذت وبلاگ‌نویسی آشنا کنم تا شاید شما هم بتوانید وبلاگ‌نویس درون خود را بشناسید و در این حرفه پیشرفت کنید.

۶ دیدگاه

 1. sharjan گفت:

  چه جالب، واقعا مطلب مفیدی بود. ممنون از یک ادمین و همچنین وبسیما
  موفق باشید

 2. حبیب گفت:

  تشکر ویژه از دست اندرکاران این مطلب و ادمین محترم.

 3. حامد گفت:

  دکمه ی لایک فیسبوک برای مطالبتون بذارید ، با تشکر :)

 4. sharjan گفت:

  میشه درباره بک لینک مطالب جدید بزارین؟
  ممنون

 5. Modir گفت:

  تو ایران با بوجود اومدن سایت ها و پلتفذم هایی مثل پونیشا این موضوع خیلی مدیریت شده تر د حال جلو رفتنه، اما همچنان فرهنگ و رویه قراردادی این موضوع نیازمند بهبوده…

شما چه دیدگاهی دارید؟

قوانین

۱- لطفا از دیدگاه‌ها برای تبلیغ مستقیم سایت خود استفاده نکنید.

۲- دیدگاه‌‌هایی که در بخش نامشان، کلمه کلیدی به کار رفته باشد تایید نخواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر قوانین کاربری را بخوانید


آخرین نوشته‌های یک ادمین را در ایمیلتان دریافت کنید

عضو لیست ایمیلی ما شوید تا آخرین نوشته‌های یک ادمین برایتان ایمیل شود