آیا نمایش تبلیغات بیشتر ، فروش بیشتر را به همراه دارد؟

در بسیاری از سایت های سرگرمی و یا موسیقی دیده ایم که تبلیغات چندین محصول و یا چندین سایت ، در یک صفحه قرار دارد و برای خواندن مطلب اصلی ، باید ابتدا کلی تبلیغات مشاهده کنیم و به قولی از هفت خوان رستم بگذریم ! .

اولین چیزی که به ذهنتان میاید این است که اینگونه ، کاربران محصولات بیشتری مشاهده میکنند و احتمالا آن ها را میخرند . اما کاربران فقط برای خرید آمده اند؟ اگر شما سایت سرگرمی یا موسیقی دارید ، باید هدف بازدید کننده از ورود به سایت تان را بدانید . مثلا کاربری ، کلمه دانلود موسیقی ربنا استاد شجریان را جست و جو کرده است و به سایت شما رسیده است . آیا او آمده تا از سایت شما محصولی خریداری کند و یا موسیقی دانلود کند؟ اگر قصد او دانلود این موسیقی است ، پس چرا باید این همه تبلیغات بی مورد ببیند؟ مگر او برای خرید آمده است ؟

با این اوصاف ، به این نتیجه میرسیم که باید برای بازدید کننده ارزش قائل شد و ابتدا آن چیزی را که دوست دارد و به خاطر آن به سایت شما آمده است را در اختیارش گذاشت و در مرحله بعدی ، تبلیغات برای رفع نیاز خود.

اگر راه رسیدن به مطلب مورد نیاز کاربر را ساده تر کنید ، مطمئن باشید که او بعد از این که خیالش در رابطه با مطلب مورد نیازش راحت شد ، با حوصله بیشتری تبلیغات شما را میبیند و حتما دفعه بعد ، به وبسایت شما سر میزند ، شاید مطالب به درد بخور تری داشته باشید.

پس هیچ وقت هدف بازدید کننده را با هدف خود اشتباه نگیرید . شما نیازمند سود بیشتر هستید و کاربر نیازمند صرف وقت و هزینه کمتر

راه کار های پیشنهادی یک ادمین به شما

۱ – بابت تبلیغات هزینه بیشتری بگیرید ، اما تعداد را کم کنید.

۲- اگر در یک پست ثابت محصولات را نمایش میدهید ، میتوانید آن ها را در یک قسمت ، اما به صورت تصادفی نمایش دهید.

۳- محصولات دارای بازده را درون وبسایت خود تبلیغ کنید نه هر محصولی را !

۴- سعی کنید کاربران خود را بشناسید ( سن ، جنس ، علایق و ..) و طبق این موارد محصولات را برای آنها به نمایش بگذارید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

۶ سالی هست که در زمینه‌های مختلفی همچون وبلاگ‌نویسی٬ سئو و آزادکاری در یک ادمین می‌نویسم و در حال حاضر مدیرعامل شرکت فرنیان هستم.

۳ دیدگاه

 1. saman گفت:

  حرفت کاملا درسته
  متاسفانه روند تبلیغات در سایت های ایرانی اصلا خوب نیست و سایت دارها هم که اصلا به فکر بهبود این روند نیستند و میگن که فعلا چون اوضاع همینه ، پس ما هم مثل بقیه و هیچ کدوم بهتر از دیگری در نمایش و باکس های تبلیغاتی کوشا نیستند
  اتفاقا اکثر این سایت ها هم تبلیغات ها رو در جاهایی بسیار بد و بدون هدف قرار می دن که جزء اذیت کردن کاربر سودی براشون نداره

 2. خدا خیرت بده! متاسفانه من هم برخورد داشتم با بعضی دوستان که تازه شروع به کار کردن و انتظار دارن ماهیانه میلیون ها تومن از تبلیغات درآمد داشته باشن!و هر تبلیغی ربط و بی ربطی رو میذارند ، متاسفانه بدترین چیزهایی که من کاربر سایت رو همیشه آزار میده همه سایت های ایرانی دارن یعنی تبلیغات توی پست های ثابت ، تبلیغات بسیار زیاد در قسمت هدر و بالای سایت ، تبلیغات در صفحه پوپ آپ ، تبلیغات چشمک زن هست علی الخصوص که اکثرشون کالاهای بی ارزشی مثل دستبند ، عینک،قرص های تقویت …. و …. هستند!

 3. محمدرضا گفت:

  فدات ادمین دوست دارم

شما چه دیدگاهی دارید؟

قوانین

۱- لطفا از دیدگاه‌ها برای تبلیغ مستقیم سایت خود استفاده نکنید.

۲- دیدگاه‌‌هایی که در بخش نامشان، کلمه کلیدی به کار رفته باشد تایید نخواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر قوانین کاربری را بخوانید


آخرین نوشته‌های یک ادمین را در ایمیلتان دریافت کنید

عضو لیست ایمیلی ما شوید تا آخرین نوشته‌های یک ادمین برایتان ایمیل شود