لیست‌های توییتر را جدی بگیرید

شاید لیست‌های توییتر یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های توییتر باشند که معمولا زیاد به آن توجه نمی‌شود. وقتی بحث بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی به میان می‌آید این لیست‌ها می‌توانند به موفقیت یک کسب‌وکار کمک زیادی بکنند.

Twitter_lists

لازم به توضیح است که این لیست‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا آن دسته از کاربران توییتر که برای شما و برنامه‌های بازاریابی‌تان نقش مهم‌تری نسبت به بقیه دارند را جدا کنید و به طور مداوم و به شکلی ساده‌تر توییت‌های آن‌ها را دنبال کنید. بزرگ‌ترین فایده لیست‌ها این است که می‌توانید همیشه در جریان توییت‌های مهم از افرادی که برای شما از اهمیت بالایی برخوردار هستند قرار بگیرید و چیزی را از دست ندهید.

چگونه لیست‌ بسازید؟

درست کردن لیست در توییتر کار چندان مشکلی نیست. فقط کافی است برای لیست خود یک نام انتخاب کنید و اگر خواستید چند کلمه‌ای هم به توضیحات لیست اضافه کنید. بعد از ساختن لیست می‌توانید تصمیم بگیرید که چه اشخاصی باید به آن لیست اضافه شوند.

سعی کنید افرادی که به لیست‌های خود اضافه می‌کنید را به گونه‌ای انتخاب کنید که با موضوع لیست هماهنگی داشته باشند. مثلا اگر صاحب یک کسب‌وکار هستید و می‌خواهید از توییتر در جهت بهبود وضعیت برند خود استفاده کنید می‌توانید یک لیست از مشتری‌های ثابت خود یا افرادی که به موضوع کسب‌وکار شما علاقه‌مند هستند تهیه کنید. بهتر است لیست‌ها نهایتا بیشتر از ۱۰۰ نفر را شامل نشوند چون در غیر این صورت دنبال کردن توییت‌ها در همه لیست‌ها مشکل می‌شود.

علاوه بر این شما این اجازه را دارید که لیست‌های خود را به حالت خصوصی یا Private هم تغییر دهید تا اگر خواستید کسی از برخی از لیست‌های شما باخبر نشود مشکلی نداشته باشید. بعد از ساختن لیست‌ها سعی کنید هر چند ساعت یک بار به این لیست‌ها سر بزنید تا توییت‌های مهم را از دست ندهید.

چطور از لیست‌ها استفاده کنید؟

وقتی افراد مهم‌تر را از دیگر کاربران توییتر جدا کردید، باید سعی کنید با دنبال کردن توییت‌های آن‌ها راهی برای برقراری ارتباط با آن‌ها پیدا کنید. درست مثل همان کاری که قبلا در فید اصلی خود در توییتر انجام می‌دادید، توییت‌های افراد حاضر در لیست‌های خود را بخوانید، توییت‌هایی که بیشتر از همه مورد توجه‌تان قرار گرفته‌اند را ریتوییت کنید، به سوالات‌شان پاسخ دهید و اگر به پیشنهادی در جهت بهبود روند کاری خود برخوردید حتما آن پیشنهاد را در کار خود لحاظ کنید.

دور از انتظار نیست که در لیست افراد علاقه‌مند به موضوع کسب‌وکارتان در توییتر با پیشنهادها و ایده‌هایی روبه‌رو شوید که می‌توانند عامل موفقیت برند شما شوند، گرچه هنوز خودتان به این ایده‌ها فکر نکرده‌اید. اینجاست که اهمیت لیست‌های توییتری خودنمایی می‌کند.

چه زمانی از لیست‌ها استفاده کنید؟

اگر فقط کمی با شبکه‌های اجتماعی به خصوص توییتر آشنایی داشته باشید، این را می‌دانید که توییتر شب و روز ندارد و در ۲۴ ساعت روز در هر هفت روز هفته از هر ۳۶۵ روز سال، کاربران توییتری مشغول توییت کردن هستند. بنابراین در پاسخ به این سوال که چه زمانی باید از لیست‌ها استفاده کنید باید گفت هر زمان که می‌توانید.

وقتی یک رویداد مهم در حال رخ دادن است مثلا یک مسابقه مهم فوتبال در حال برگزاری است یا یک سریال معروف در حال نمایش است و شما هم مثل افراد حاضر در لیست‌های توییتری خود مشغول مشاهده آن هستید بهترین فرصت برای افزایش ارتباط با افراد و بالا بردن میزان محبوبیت خود یا برندتان در توییتر است. پس در این موقعیت‌های زمانی هیچ وقت لیست‌های خود در توییتر را از یاد نبرید.

چرا لیست‌های توییتری مفید هستند؟

به عنوان یک بازاریاب شبکه‌های اجتماعی باید این را بدانید که مخصوصا در توییتر حجم اطلاعات به اشتراک گذاشته شده بسیار زیاد است و هر لحظه تعداد بی‌شماری توییت به اشتراک گذاشته می‌شود. با وجود لیست‌ها کار دنبال کردن توییت‌های مهم برای شما ساده‌تر می‌شود و از آن مهم‌تر چون با خواندن توییت‌های لیست‌ها مدام در جریان اتفاقات قرار می‌گیرید، همیشه حرفی برای گفتن دارید. بی‌خبری و سکوت در توییتر شما و برند شما را به جایی نمی‌رساند.

نتیجه:

آیا تا به حال برای اکانت خود در توییتر لیست درست کرده‌اید؟ اگر چنین است در بخش دیدگاه‌ها به ما و مخاطبان یک ادمین بگویید که لیست‌ها چه تاثیری روی وضعیت شما یا برند شما در توییتر داشته‌اند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

من بهراد جاود هستم، یک وبلاگ نویس و تولید کننده محتوا. از سال ۸۹ که فعالیتم را به عنوان یک وبلاگ نویس شروع کردم با وبلاگ‌های زیادی همکاری داشته‌ام و تجربیات و اطلاعات زیادی در این دوران در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا کسب کردم. اکنون سعی دارم شما را هم با لذت وبلاگ‌نویسی آشنا کنم تا شاید شما هم بتوانید وبلاگ‌نویس درون خود را بشناسید و در این حرفه پیشرفت کنید.

۴ دیدگاه

  1. علیرضا گفت:

    ای کاش میگفتید چطور میشه لیست رو ساخت؟

  2. reza گفت:

    mamnoon az rahnemayiiitun

  3. ahmad گفت:

    بسیار خوب بود

شما چه دیدگاهی دارید؟

قوانین

۱- لطفا از دیدگاه‌ها برای تبلیغ مستقیم سایت خود استفاده نکنید.

۲- دیدگاه‌‌هایی که در بخش نامشان، کلمه کلیدی به کار رفته باشد تایید نخواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر قوانین کاربری را بخوانید


آخرین نوشته‌های یک ادمین را در ایمیلتان دریافت کنید

عضو لیست ایمیلی ما شوید تا آخرین نوشته‌های یک ادمین برایتان ایمیل شود