دومین کنفرانس تجربه کاربری ایران در ۷ و ۸ آبان برگزار می‌شود

تجربه کاربری یکی از مباحث بسیار داغ صنعت IT ایران و دنیاست؛ خوشبختانه منابع آموزش مناسبی برای آن به زبان انگلیسی و گاهی اوقات به زبان فارسی وجود دارد. در کنار منابع آموزشی، حضور در کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی در این زمینه نیز به‌شدت توصیه می‌شود چون بخش کثیری از مباحث عملی تجربه کاربری، نیازمند تجربه و تحقیق است. به همین جهت حضور یک یا چند متخصص در یک همایش و یا کارگاه آموزشی می‌تواند شما را بسیار سریع‌تر به هدف مد نظرتان برساند.

irux

هفتم و هشتم آبان ماه امسال، دومین همایش تجربه کاربری برگزار می‌شود. اگر در جریان باشید سال گذشته نیز این همایش در دانشگاه شهید بهشتی به خوبی برگزار شد. البته یکی از ایرادهای وارده به همایش اول، هزینه بالای آن بود که خوشبختانه تیم برگزاری برای آن راهکاری یافتند و هزینه ثبت‌نام در کنفرانس امسال را تقریبا به ۱/۳ کاهش دادند.

از شما دعوت می‌کنم تا متن معرفی همایشی که در سایت همایش وجود دارد را مطالعه بفرمایید:

تجربه‌ی کاربری، مفهومی انتزاعی‌ست که به طور مشخص به احساس و عواطف کاربر/مخاطب مرتبط است. از این رو، دامنه‌ی مباحثِ مستتر در آن، به مراتب فراتر از عناوینی نظیرِ تعاملات انسان و کامپیوتر (HCI)، معماری اطلاعات، کاربردپذیری و … بوده و شاخه‌هایی نظیر روانشناسی، جامعه شناسی، بازاریابی و… را نیز در بر می‌گیرد. تجربه‌ی کاربری، نیازی اساسی و “الزامی” برای نیل به محصول و یا خدمتی کاربرپسند، ماندگار و پایاست. وقوف و اشراف به اصولِ تحلیل، طراحی، پیاده‌سازی و ارزیابی‌ تجربه‌ی کاربری، در بازار “شدیدا” رقابتی امروز، می‌تواند به مثابه یک مزیت رقابتی ارزشمند نقش ایفا نماید، چرا که فاصله‌ی سازمان و کسب‌وکار را با “نیاز” و “خواست” مشتری به حداقلِ ممکن می‌رساند. دومین رویداد تجربه کاربری در ایران، با توجه به کاستی‌های موجود در حوزه‌ی آموزش مباحث مرتبط و به منظور ایجاد زمینه‌ای مطلوب و حرفه‌ای برای معرفی هرچه بهتر تجربه کاربری و کارکردهای آن برگزار می‌گردد.

امسال UXAlive به عنوان همکار دانشی این همایش معرفی شده است که بد نیست کمی با این گروه (رویداد) نیز آشنا شوید:

UXalive یکی از اصلی‎ترین رویدادهای مرتبط به تجربه کاربری در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) است که سالانه در کشور ترکیه، شهر استانبول برگزار می‎گردد. این رویداد که توسط شرکت userspot مدیریت و برگزار می‎شود، در سال جاری میزبان بیش از ۷۰۰ فعال حوزه‎ی تجربه کاربری از بیش از ۲۰ کشور جهان بود.

در کنار برگزاری همایش، دو کارگاه تخصصی در مورد تجربه کاربری توسط آقایان Mustafa Dalcı  و دکتر نیک پیام نیز برگزار می‌شوند که خود بار دانشی این همایش را به‌شدت افزایش می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این همایش، به سایت آن به آدرس irux.org/conference مراجعه بفرمایید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

۶ سالی هست که در زمینه‌های مختلفی همچون وبلاگ‌نویسی٬ سئو و آزادکاری در یک ادمین می‌نویسم و در حال حاضر مدیرعامل شرکت فرنیان هستم.

۲ دیدگاه

  1. امیر گفت:

    قیمت بلیط نسبت به همایش وردپرس بالا نیست یکم؟!!

  2. زنت گفت:

    با سلام و سپاس بسیار عالی بود ممنون

شما چه دیدگاهی دارید؟

قوانین

۱- لطفا از دیدگاه‌ها برای تبلیغ مستقیم سایت خود استفاده نکنید.

۲- دیدگاه‌‌هایی که در بخش نامشان، کلمه کلیدی به کار رفته باشد تایید نخواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر قوانین کاربری را بخوانید


آخرین نوشته‌های یک ادمین را در ایمیلتان دریافت کنید

عضو لیست ایمیلی ما شوید تا آخرین نوشته‌های یک ادمین برایتان ایمیل شود