پروژه های خود را به سبک ترلو مدیریت کنید

مدیریت پروژه ها به خصوص اگر به صورت گروهی انجام شوند کار بسیار دشواری است. اینکه بتوانید کارها را بین اعضای گروه هماهنگ کنید و طبق یک برنامه معین پیش بروید خودش می تواند تبدیل به یک مشکل بزرگ شود. بدون وجود چنین مدیریتی ممکن است ناهماهنگی هایی به وجود بیاید که در نهایت از کیفیت نتایج کاری می کاهد.

Trello

به همین دلیل است که نرم افزارها و سرویس هایی برای مدیریت پروژه به وجود آمدند تا مشکلاتی از این دست را حل کنند و کار را برای گروه ها ساده تر کنند. یکی از همین سرویس ها که قرار است در این مقاله در موردش صحبت کنم Trello نام دارد که مدتی است گروه یک ادمین از آن برای مدیریت کارهای خود استفاده می کند.

ترلو چیست و چطور کار می کند؟

ترلو یک نرم افزار تحت وب است که می توانید به کمک آن هر چیزی را که بخواهید به سادگی مدیریت کنید. فقط کافی است وارد وب سایت ترلو شوید و شروع به مدیریت کارها و ایده های خود کنید. اما برویم سراغ اینکه چطور باید از ترلو استفاده کرد.

ترلو به طور کل از سه قسمت اصلی تشکیل شده است: بوردها، لیست ها و کارت ها. بورد ها اولین و اصلی ترین بخش ترلو هستند. شما وقتی وارد ترلو می شوید و یک حساب کاربری در آن ایجاد می کنید، ابتدا باید یک بورد برای خود ایجاد کنید.

Trello_01

به نوعی می توان گفت بورد حکم همان فولدر اصلی پروژه های شما را دارد. شما یک بورد را ایجاد می کنید و برای آن نامی انتخاب می کنید تا بقیه کارهای مربوط به یک ایده یا کار را در آن بورد انجام دهید. در واقع شما با بوردها پروژه های خود را دسته بندی می کنید.

برای اینکه یک بورد در ترلو ایجاد کنید روی علامت + در بالای صفحه کلیک کنید و بعد  New Board را انتخاب کنید.

Trello_02

حالا باید برای بورد جدید خود یک نام انتخاب کنید. بعد از نوشتن نام بوردتان روی Creat کلیک کنید تا بورد شما ایجاد شود.

Trello_03

بعد از ساختن یک بورد شما به صورت خودکار وارد بورد جدید خود می شوید. هر بورد جدید به صورت پیش فرض سه لیست در خود جای داده است. لیست به همان ستون هایی گفته می شود که قرار است کارت های شما را در خود طبقه بندی کنند. این سه لیست پیش فرض شامل To Do یا کارهایی که باید انجام دهید، Doing یا کارهایی که در حال انجام دادن هستند و Done یا کارهایی که انجام شده اند هستند. با کلیک کردن روی نام هر یک از این سه بورد می توانید نام آنها را تغییر دهید. یادتان نرود که بعد از تغییر نام روی Save کلیک کنید تا نام جدید ذخیره شود.

Trello_04

اگر بخواهید یک لیست جدید به مجموعه لیست های بورد خود اضافه کنید می توانید روی گزینه Add a List کلیک کنید و سپس برای لیست جدیدتان یک نام مناسب انتخاب کنید و آن را در بورد ذخیره کنید.

وقتی نشانگر را روی هر کدام از لیست ها نگه می دارید، یک فلش رو به پایین در کنار نام  آن لیست مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی آن فلش کوچک مجموعه ای از گزینه ها برای شما نمایان می شوند که می توانید برای کل لیست آن گزینه ها را انتخاب کنید.

Trello_05

گزینه اول ( Add a Card ) برای اضافه کردن کارت به آن لیست است که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهم داد. گزینه بعدی برای کپی کردن کل لیست است و گزینه Move List برای جا به جا کردن محل لیست در بورد است که برای جا به جا کردن لیست ها حتما لازم نیست از این شیوه استفاده کنید بلکه می توانید روی لیست کلیک کنید و بعد آن را به موقعیت دلخواه خود بکشانید ( به شیوه درگ اند دراپ ). گزینه Subscribe برای آن است که هر تغییری در آن لیست انجام گرفت همان لحظه ترلو به شما اطلاع دهد.

گزینه Move All Cards in This List برای جا به جایی تمامی کارت ها از یک لیست به یک لیست دیگر است. گرچه باز هم می توانید هر کارت را به صورت جداگانه به شیوه درگ اند دراپ بین لیست ها جا به جا کنید. گزینه Archive All Cards in This List هم برای آرشیو کردن همه کارت ها در آن لیست است.

نکته جالب در مورد ترلو این است که هیچ آیتمی به طور کامل از ترلو حذف نمی شود بلکه فقط آرشیو می شود. یعنی وقتی یک لیست یا یک کارت را در بورد خود آرشیو می کنید آن آیتم از بورد مخفی می شود ولی همچنان در آرشیو آیتم های شما باقی می ماند و شما می توانید بعدا تمام آیتم های آرشیو شده یک بورد را بررسی کنید و اگر خواستید دوباره آن را به بورد برگردانید. گزینه آخر یا همان Archive This List هم همانطور که از نامش بر می آید خود لیست را آرشیو می کند.

حالا نوبت به اضافه کردن کارت ها می رسد. در زیر هر کدام از لیست ها گزینه Add a Card را مشاهده می کنید. لیست مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد روی آن گزینه کلیک کنید و هر تعداد کارت که می خواهید به آن لیست اضافه کنید. همان طور که در این عکس می بینید من دو کارت به لیست « در حال انجام » اضافه کرده ام. در این مرحله شما فقط کارت ها را اضافه می کنید و نامی برای آنها انتخاب می کنید و رسیدگی به جزئیات کارت ها در مراحل بعد انجام می شود. یادتان نرود که در هنگام اضافه کردن کارت ها روی Add کلیک کنید تا کارت ها در لیست ثبت شوند.

Trello_06

وقتی تمامی کارت های مورد نظر خود را به لیست های بوردتان اضافه کردید باید به جزئیات کارت ها بپردازید. برای اینکار روی یک کارت کلیک کنید تا پنجره ای مثل پنجره زیر برای شما نمایان شود.

Trello_07

همانطور که می بینید همه چیز به طور کامل و دقیق در این پنجره گنجانده شده است. با کلیک بر روی نام کارت می توانید نام آن را تغییر دهید. در زیر نام کارت گزینه Edit The Card Description را می بینید. این گزینه برای افزودن توضیحات بیشتر در مورد کارت است و شما می توانید هر چه بخواهید در این قسمت بنویسید.

قسمت Activity تمامی فعالیت هایی که در رابطه با آن کارت در بورد انجام می شود را برای شما به صورت یک لیست به نمایش می گذارد. در قسمت Write a Comment می توانید هر نوع دیدگاه یا نظری که در مورد آن کارت دارید را بنویسید و منتشر کنید. در منوی کناری این پنجره هم چند گزینه وجود دارد که هر کدام، مدیریت کارت ها را ساده تر می کنند.

با گزینه Edit Labels می توانید برای کارت ها با استفاده از رنگ، اولویت تعیین کنید. مثلا کارت خیلی مهم را با رنگ قرمز و کارت های نه چندان مهم را با رنگ آبی علامت گذاری کنید. گزینه Assign به شما این امکان را می دهد تا فرد دیگری را به آن بورد اضافه کنید. افرادی که قبلا به بورد اضافه شده اند را می توانید با این گزینه به کارت ها هم اضافه کنید تا نشان دهید کدام کارت مربوط به کدام یک از اعضای بورد است.

با گزینه Add Checklist یک چک لیست به کارت اضافه می کنید تا بتوانید کار های یک کارت را به صورت یک چک لیست مدیریت کنید و پس از انجام هر مرحله آن را تیک بزنید و سراغ مرحله بعدی بروید. با Due Date برای کارت یک تاریخ مشخص می کنید و معین می کنید که کارهای موجود در آن کارت چه زمانی باید تمام شود. گزینه Attach File برای پیوست کردن یک فایل به آن کارت است. گزینه Move هم برای جا به جایی کارت است که گفتیم با روش درگ اند دراپ هم می توانید این کار را بکنید.

گزینه Subscribe همانطور که در لیست ها به آن اشاره کردم برای آن است که اگر تغییری در آن کارت صورت گرفت ترلو در همان لحظه به شما اطلاع دهد. آرشیو هم که گزینه آخر است و برای آرشیو کردن کارت از آن استفاده می شود. در مورد آرشیو کردن آیتم ها قبلا توضیح دادم.

این بود تمام نکاتی که برای کارت ها و لیست ها باید می دانستید. اما هنوز نکات دیگری در مورد خود بوردها باقی مانده که باید بدانید. هر بورد سه حالت دارد: Private, Organization و Public.

حالت اول حالتی است که بورد به صورت شخصی مدیریت می شود و تنها برای کسانی قابل مشاهده و ویرایش است که در بورد عضو هستند. حالت سوم نیز به صورت عمومی است و برای همه قابل مشاهده است ولی باز هم فقط کسانی که در بورد عضو هستند می توانند آن را ویرایش کنند. اما حالت دوم یا همان Organization برای مدیریت ساده تر بوردها و مرتبط کردن افراد مرتبط با یک مجموعه هست. به عنوان مثال من اگر بخواهم یک بورد با این حالت ایجاد کنم باید در همان مرحله اول در هنگام ساختن بورد به جای کلیک بر روی New Board روی گزینه New Organization کلیک کنم و یک ارگان ایجاد کنم تا افراد و بوردهای مرتبط با یک دیگر را به این شکل مدیریت کنم. اگر این گزینه را انتخاب کنم با این ابزار مدیریتی رو به رو می شوم.

Trello_08

این نوع بورد ها بیشتر به درد مواقعی می خورند که شما می خواهید چندین مجموعه از بوردها را تحت یک عنوان و در ارتباط با یکدیگر کنترل کنید. وقتی ارگان خود را در ترلو ایجاد کردید، یک بار دیگر با کلیک بر روی New Board می توانید یک بورد دیگر بسازید و سپس حالت بورد خود را به Organization تغییر دهید. به این ترتیب این بورد به مجموعه بورد های آن ارگان اضافه می شود.

برگردیم به بحث اصلی و اینکه چطور می توانید حالت بورد خود را تغییر دهید. همانطور که می بینید در کنار نام بورد عبارت Private با یک قفل نمایان است. این حالت پیش فرض تمام بوردهای ترلو است. برای تغییر حالت بورد روی آن کلیک کنید و بعد حالت مورد نظر خود را انتخاب کنید. حالت Organization تنها در زمانی فعال است که شما قبلا حداقل یک ارگان در ترلو ساخته باشید.

Trello_09

در کنار انتخاب حالت بورد، یک علامت ستاره هم می بینید. اگر ستاره را فعال کنید این بورد در صدر بوردهای شما قرار می گیرد به این معنی که این بورد از دیگر بوردها مهم تر هست.

Trello_10

در منوی سمت راست صفحه نیز تنظیمات اصلی بورد در دسترس است. با کلیک بر روی گزینه Menu، با مواردی دیگر برای ایجاد تغییرات کلی در بورد رو به رو می شوید. گزینه اول یا همان Filter Cards کارت ها را با فیلتر مورد نظر نشان می دهند. مثلا اگر روی رنگ سبز کلیک کنید فقط کارت هایی را در بورد به شما نشان می دهد که با این رنگ تنظیم شده اند. البته امکان فیلتر کردن کارت ها بر اساس زمان معین شده نیز وجود دارد که در انتهای همان بخش می توانید کارت ها را بر اساس زمان فیلتر کنید.

Trello_11

گزینه Archived Items تمامی آیتم های آرشیو شده بورد را به شما نشان می دهد. به طور پیش فرض این بخش کارت های آرشیو شده را نشان می دهد ولی اگر می خواهید لیست های آرشیو شده را هم ببینید می توانید روی Switch to List کلیک کنید. در این قسمت شما این امکان را هم دارید که آیتم های آرشیو شده را دوباره به بورد بازگردانید.

استیکر ها گزینه بعدی در منوی اصلی بورد هستند که ممکن است گاهی به دردتان بخورند. می توانید هر کدام از برچسب هایی که می خواهید را به یکی از آیتم های موجود در بورد اضافه کنید. برخی از برچسب ها نیز مخصوص حساب طلایی ترلو هست که باید به خاطرش پول دهید هر چند زیاد هم ضروری نیستند و می توان بدون آنها نیز از ترلو استفاده کرد.

گزینه Power Ups سه امکان جالب را در بر دارد که می توانید از آنها برای مدیریت ساده تر استفاده کنید. امکان اول Voting هست که به اعضای بورد اجازه می دهد تا به کارت ها رای دهند. امکان Card Aging کارت هایی که مدت زیادی است دست نخورده باقی مانده اند را کمرنگ تر نشان می دهند تا از کارت های جدیدتر تفکیک شوند. و امکان آخر یا همان Calendar یک تقویم به بورد اضافه می کند تا اعضای بورد بتوانند کارت های زمان بندی شده را روی تقویم مشاهده کنند. فعال کردن هر کدام از این امکان ها کاملا اختیاری است.

با گزینه Settings هم تنظیماتی مثل رنگ پس زمینه بورد یا تنظیمات ایمیل را می توانید تغییر دهید. گزینه بعدی که همان Subscribe است و قبلا توضیح دادیم که با این گزینه شما به ترلو اجازه می دهید هر تغییری که در بورد ایجاد شد همان لحظه به شما اطلاع دهد. با Copy Board هم همانطور که از اسمش پیداست می توانید کل بورد را کپی کنید. برای اشتراک گذاری یا پرینت بورد نیز می توانید از گزینه Share, Print, and Export استفاده کنید.

اضافه کردن افراد دیگر به بورد هم مثل بقیه بخش های ترلو بسیار ساده است. کافی است روی Add Members کلیک کنید و سپس نام کاربری افراد دیگر را در آن تایپ کنید و آنها را به بورد اضافه کنید. البته اگر فرد موردنظر شما در ترلو عضو نباشد می توانید ایمیل او را وارد کنید تا برای او یک دعوت نامه ارسال شود. بخش Activity نیز تمام فعالیت های انجام شده در بورد را به طور کامل و یک به یک به شما نشان می دهد.

Trello_12

نتیجه

آنچه ذکر شد شرح کامل بخش ها و امکانات ترلو بود همراه با آموزش استفاده از این نرم افزار مدیریت پروژه فوق العاده. ضمنا باید اشاره کنم که ترلو برای آیفون، آیپد، اندروید و ویندوز ۸ هم نرم افزار خود را دارد که طرز کار آنها مشابه نسخه وب آن است و می توانید از امکانات آن روی دیوایس های دیگر خود نیز بهره مند شوید. امیدوارم با ترلو بتوانید شما هم مدیریت پروژه را به کاری لذت بخش و ساده تبدیل کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

من بهراد جاود هستم، یک وبلاگ نویس و تولید کننده محتوا. از سال ۸۹ که فعالیتم را به عنوان یک وبلاگ نویس شروع کردم با وبلاگ‌های زیادی همکاری داشته‌ام و تجربیات و اطلاعات زیادی در این دوران در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا کسب کردم. اکنون سعی دارم شما را هم با لذت وبلاگ‌نویسی آشنا کنم تا شاید شما هم بتوانید وبلاگ‌نویس درون خود را بشناسید و در این حرفه پیشرفت کنید.

۵۰ دیدگاه

 1. مطلب بسیار کامل و جامعی بود.

  اتفاقا می خواستم در مورد درست کردن تقویم کاری و وبلاگ نویسی در trello مطلب بنویسم دنبال یک مطلب آموزشی خوب درباره کار کردن تو trello بودم که الان پیداش کردم حالا دیگه لازم نیست منم در این مورد بنویسم. فقط به درست کردن تقویم تو trello می پردازم. و برای آموزش به اینجا لینک میدم (-;

  بازم ممنون

 2. حمید گنجی گفت:

  سلام

  من یک وبلاگ دارم .بنا به دلایلی میخوام ایندکس هاشو صفر کنم . یعنی اصلا میخوام از نتایج گوگل حذفش کنم . ایا راهی هست که این کارو بکنم یا نه ؟

  ممنون

 3. مطلب آموزشی خوبی بود و به سادگی موارد شرح داده شده است. به عنوان یک منبع آموزشی خوب برای کار با ترلو این مطلب را برای همکارانم ایمیل کردم.
  موفق باشید.

 4. عالی بود. بسیار ممنون بهراد عزیز

 5. چند روزی است که با ترلو آشنا شدم . واقعا در عین سادگی میتونه زندگی آدم رو متحول کنه
  تمام کارهای روزانه خودم رو توی ترلو قرار دادم .
  از آموزش شما نیز تشکر میکنم.

 6. سپاس، بسیار عالی بود.
  من هم استفاده از ترلو رو حتی برای کارهای شخصی کوچک هم پیشنهاد میکنم، از وقتی استفاده میکنم نظم خاصی به کارام داده شده.
  لینک مطلب رو برای دوستان حتما Share خواهم کرد.

 7. محمد حاجی غلامی گفت:

  از مطالب خوبتون سپاسگزارم.
  به نظرتون برای مدیریت کل پروژه های یک شرکت نرم افزاری با ۱۵ پرسنل ، trello میتونه کمک بکنه؟
  همونطور که خودتون میدونید پروسه ی تولید نرم افزار مثل مدیریت پروژه های ساختمانی بزرگ نیست که بخوایم از msp استفاده کنیم. دنبال یه نرم افزار هستم که برای مدیریت روژه ی نرم افزاری پاسخگو باشه. لطفا بهم کمک کنید.

  • با توجه به سادگی و در عین حال قدرت بالای ترلو در مدیریت پروژه و همین طور داشتن نرم افزار برای سیستم عامل های مختلف، ترلو می تونه گزینه خیلی خوبی باشه

  • علی گفت:

   وب سایت Trello بیشتر یک Task Manager هست. یک لیست کاری رو مدیریت میکنه تا یک پروژه. چون مدیریت پروژه اگر منظور شماست، در آوردن همین To Do لیست ساده نیازمند یکسری بررسی های تکنیکی است که نیاز داره یه برنامه مثل Microsoft Project نیاز داره. بررسی های مثل نمودارهای تفکیک کار، محصول… . شما دقیقا مشخص کنید از چه ابزار مدیریت پروژه میخواید استفاده کنید. تا بر اساس اون بشه محصول معرفی کرد.

 8. محمد حاجی غلامی گفت:

  با عرض پوزش چندتا سوال دیگه هم داشتم از خدمتتون.
  اول اینکه توی trello تخصیص منابع میتونه تداخل داشته باشه؟ یعنی تعداد کارت هایی که در یک زمان به یک نفر تخصیص داده میشه کنترل میشه که بیشتر از حد توانش نباشه یا خیر باید دستی کنترل بشه؟
  دوم اینکه انجام شدن کار چطور مشخص میشه و چطور کار انجام شده از چرخه ی کارهای در حال انجام خارج میشه؟ فقط با انتقال دادن یا روش دیگه ای داره که اتوماتیک خارج بشه؟
  سوم اینکه گانت چارت یا سایر نمودارهای یا گزارشات مرتبط با مدیریت پروژه رو تو این سیستم نداریم؟

  سپاسگزارم از پاسخگویی شما

  • ۱- کارت ها رو میشه روی تقویم زمان بندی کرد و طوری برنامه ریزی کرد که اون شخص زیاد تحت فشار کاری قرار نگیره ضمن اینکه خود اون شخص می تونه در مورد هر کارتی که نتونست به موقع انجام بده کامنت بده و اطلاع رسانی کنه که کدوم کارت رو کی می تونه تموم کنه یا اصلا توان انجامش رو داره یا نه
   ۲- همونطور که در مقاله هم گفتم کارتی که انجام شده رو میشه مثلا از لیست در حال انجام به لیست انجام شده منتقل کرد و اگر هم دیگه به اون کارت نیازی نبود میشه آرشیوش کرد. روش اتوماتیک وجود نداره و البته در مدیریت پروژه اتوماسیون زیاد هم خوب نیست.
   ۳- نه نداریم
   خواهش می کنم.

 9. سلام
  مرسی بابت ارسال مطلب خوبتون…
  روش شرح داده شده بخشی از متدولوژی اسکرام(Scrum)، یکی از متد های مدیریت پروژه چابک است. مشابه همین بورد در نرم افزار Atlassian JIRA با نصب پلاگین JIRA Agile ایجاد می شود که در کنار امکاناتی که برای ترلو ذکر کردید، امکانات فوق العاده دیگری نظیر تخصیص کارت ها به یکدیگر، چرخش کارت ها بین افراد با استفاده از گردش کاری های سفارشی، گزارش گیری و … اشاره کرد.

 10. حاء میم گفت:

  سلام
  سپاس از مطلب شما
  یک سوال: تقویم برای بوردهای مختلف امکان استفاده رو داره
  حالا امکانش هست من توو یه تقویم همه کارت ها رو با زمان انجامشون از بوردهای مختلف ببینم؟
  یعنی یک تقویم برای تمامی بوردها

  • تا جایی که اطلاع دارم خیر چنین امکانی وجود نداره هر بوردی تقویم خودش رو داره هر چند می تونید توی همون بخشی که تقویم رو به برد اضافه می کنید یعنی همون Powerup ها کنار گزینه تقویم روی جزئیات تقویم کلیک کنید بعد وارد تنظیمات تقویم بشید و url تقویم اون بورد رو کپی کنید و به یک تقویم دیگه مثل تقویم گوگل اضافه کنید. خودم امتحان نکردم ولی احتمالا اینطوری میشه همه کارت ها رو روی یک تقویم مشاهده کرد

 11. کیوان گفت:

  ممنون از مطلب بسیار مفیدتون.

 12. mekaeil گفت:

  سلام
  مطلب بسیار خوبی بود ممنون
  یک سوال :
  وقتی که من افرادی رو اضافه میکنم آیا امکانش هست کاری کرد که هر فرد فقط به یک بخش خاص دسترسی داشته باشه و همه رو نبینه ؟ چون تا جایی که دیدم public , private هم داشت
  به چه شیوه ای اینکار امکان پذیره ؟

  • وقتی فردی را به یک بورد اضافه می‌کنید، آن فرد می‌تواند همه موارد بورد را مشاهده کند، البته اختیارت افراد اضافه شده نسبت به اختیارات صاحب بورد محدودتر است.

 13. mekaeil گفت:

  آیا امکان حذف یک board نیست ؟؟

  • فعلا نه، ولی می‌توانید از منوی هر بورد گزینه Close Board را انتخاب کنید که در واقع بورد را حذف نمی‌کند فقط از دید پنهان می‌کند و هر وقت خواستید می‌توانید آن بورد را برگردانید.

 14. محمد گفت:

  ترلو برای انجام دادن پروژه‌های گروهی عالیه اما اپلیکیشنی سراغ ندارید که برای جمع آوری ایده‌ها و گذاشتن مطالب مهم به صورت گروهی، عملکردی نظیر ترلو داشته باشه؟

 15. amir4317 گفت:

  سلام
  کوقع پرینت پری ویو از این صفحه کلمات فازسی از هم جدا نشون داده میشن.

  لطفاً مشکل رو برطرف کنید.

 16. علی صدیق گفت:

  ممنون از معرفی کامل این نرم افزار

 17. آفرين يك ادمين واقعا عالي بود . يه معلم رياضي داشتم هميشه نفرينش ميكرديم ولي ميگفت وقتي رفتيد تو كار مرا دعا خواهيد كرد . اقاي شاهرخيان دانشگاه شهر كرد حالا اون هر جا هست خدا حفظش كنه عجب معملي بود . يك ادمين هم خدا حفظت كنه

 18. […] قبلا نحوه کار با یکی از همین نرم افزارها به نام ترلو را در یک ادمین شرح دادم که توصیه می‌کنم بخوانید. ترلو ابزار خوبی است و من […]

 19. […] کنند.(منبع). در سایت یک ادمین در مقاله ای تحت عنوان پروژه های خود را به سبک ترلو مدیریت کنید مختصری درباره ترلو به رشته تحریر در اومده که از شما […]

 20. فاطمه گفت:

  مچکرم
  عالی بود

 21. شهاب بارانی گفت:

  باسلام خدمت شما دوست عزیز/عالی بود واقعن مطالب خوبی یادگرفتم/میخاستم بگم که میتونم پروژه کارشناسیم رو بااین نرم افزار طراحی کنم/پروژم کارتحقیقاتی درقالب ورد هستش/یه سوال دیگم دارم چطور میشه پروژم رو عنوان بندی کنم درقالب پی دی اف یعنی رو ی یه فصل ازفهرست کلیک بشه بره روهمون صفحه سریع/متشکر

 22. محمد گفت:

  دوستان امکان استفاده از تقویم فارسی در این نرم افزار نیست؟

 23. […] کنند.(منبع). در سایت یک ادمین در مقاله ای تحت عنوان پروژه های خود را به سبک ترلو مدیریت کنیدمختصری درباره ترلو به رشته تحریر در اومده که از شما […]

 24. احمد گفت:

  ممنون
  عالی بود

 25. فاطمه گفت:

  ممنونم
  خیلی عالی بود

 26. سلام
  میشه از ترلو خروجی اکسل گرفت؟
  چه جوری؟

 27. الی گفت:

  واقعا عالی بود .استفاده کردم.ممنون

 28. مهسا گفت:

  سلام
  خوب بود.تشکر

 29. مریم گفت:

  خیلی خوب و رسا بود.
  متشکرم

 30. بسیار کامل و شیوا نوشتید.
  خیلی لذت بردم و دنبال همچین نرم افزاری بودم که خوب مطلب شما باعث شد سریع تر پیداش کنم.

 31. سعید گفت:

  بسیار عالی

 32. reza گفت:

  سلام

  بسیار زیبا گفتید، خیلی ممنون از توضیحات کامل شما

 33. رستمی گفت:

  سلام و سپاس
  می بخشید چطور میشه با ترللو یک گروه و یک سری افراد رو داخل کرد

 34. مهدی گفت:

  از توضیحات روان و زیبای شما بسیار سپاس گذارم

 35. زینب گفت:

  سلام. ببخشید حساب کاربری ترلو را می توان حذف کرد؟ چگونه؟
  با تشکر

 36. اول از مطلب مفیدتون ممنونم. تا مدتی قبل یعنی تا دیروز از todoist برای مدیریت کارهام استفاده می کردم تا اینکه دیروز دیدم بین کلی کار و پروژه گم شدم!! ترلو در عین سادگی این اونقدر انعطاف پذیر هست که بتونم به شکلی که خودم می خوام ازش استفاده کنم. خوشحالم که امکانات رایگانش اون قدر هست که بتونیم به خوبی ازش استفاده کنیم.

 37. […] به همین خاطر پیشنهاد می‌کنم ایده‌های خود را در یک نرم‌افزار مدیریت پروژه مثل ترلو ذخیره کنید. فقط کافی است یک کارت در بورد پست‌های وبلاگ […]

 38. mary گفت:

  سلام،وقتتون به خير، آيا اين برنامه براي كارهاي هنري كه به صورت شخصي انجام ميدم و ميخوام كه توسط افراد در نقاط مختلف جهان ديده بشه هم كاربرد داره؟ چطور بايد اينكارو انجام بدم.
  و اينكه افراد ديگر رو چطور بايد جستجو كرد؟ فقط با نام پروفايل ميشه كسي رو جستجو كرد؟

شما چه دیدگاهی دارید؟

قوانین

۱- لطفا از دیدگاه‌ها برای تبلیغ مستقیم سایت خود استفاده نکنید.

۲- دیدگاه‌‌هایی که در بخش نامشان، کلمه کلیدی به کار رفته باشد تایید نخواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر قوانین کاربری را بخوانید


آخرین نوشته‌های یک ادمین را در ایمیلتان دریافت کنید

عضو لیست ایمیلی ما شوید تا آخرین نوشته‌های یک ادمین برایتان ایمیل شود